Accor Northern Europe podpisał w 2021 r. umowy na 89 hoteli

2021 rok Accor Nothern Europe zamknął z podpisanymi 89 kontraktami. Sam grudzień przyniósł 24 nowe kontrakty, podkreślając optymistyczne nastroje inwestorów. Obecnie portfolio grupy tworzy w sumie ponad 1,1 hoteli w 31 krajach od Irlandii po Rosję.

We wschodnio-europejskiej części regionu, która liczy 16 krajów i obejmuje obszar od Krajów Bałtyckich po Bałkany, Accor podpisał w grudniu umowy na uruchomienie 4 hoteli. Zgodnie z nimi w najbliższym czasie grupa otworzy kolejny hotel marki Mövenpick w Chorwacji, tym razem w Zagrzebiu. W Czechach powstanie pierwszy obiekt znanej z kreatywnego designu marki ibis Styles, zlokalizowany w miejscowości Rožnov pod Radhoštěm. Do Estonii zawita pierwszy w kraju hotel marki „By Mercure” przy lotnisku w Tallinie, który w przyszłości zasili portfolio marki Mercure. Ostatnim z obiektów jest Mercure Concacul Cozieni Retreat Resort, który dołączy do rodziny marki Mercure w Rumunii.

Accor najdynamiczniej rozwijał portfolio w krajach takich jak Polska, Niemcy, Rosja, Holandia i Belgia, gdzie zawarto najwięcej umów. Jednocześnie grupa nieustannie  umacnia oraz rozbudowuje sieć w rejonie Europy Wschodniej, czego potwierdzeniem są  liczne partnerstwa w Albanii, Chorwacji, Rumunii, Czarnogórze, Mołdawii oraz  Węgrzech. W 2021 roku Accor podpisał i otworzył pierwszy Mövenpick w Albanii, pierwszy MGallery w chorwackim Splicie, a także dwa obiekty na Litwie: Magnus Hotel Kaunas, który od wiosny będzie funkcjonował jako ibis Styles Kaunas i Mercure Klaipeda City Centre.

– Szybsze tempo rozwoju w 2021 roku odzwierciedla zaufanie zarówno naszej grupy i partnerów, jak i całej branży w kwestii odbudowy rynku hotelarskiego. Znacząca rozbudowa naszego portfolio względem nowych rynków, jak i marek w ostatnich latach przygotowuje biznes na ekspansję w czasach, gdy rzeczywistość zdaje się wracać na normalne tory. Dlatego tym bardziej nasze ambicje względem personelu i rozbudowy sieci są dla nas w 2022 jeszcze silniejsze – podkreśla Duncan O’Rourke, CEO Accor Northern Europe.

Szczególny wzrost grupa dostrzega w rozbudowie rodziny hoteli ibis z 26 umowami na obiekty należące do marek ibis, ibis budget i ibis Styles. Dynamicznie rozwija się także portfolio marki Mercure z 15 umowami, w tym jedną dotyczącą Mercure Living. Do hoteli Novotel dołączy 7 nowych obiektów, w tym 2 Novotel Living. Z kolei nowe marki z segmentu ekonomicznego i midscale, jak greet oraz By Mercure, zanotowały 10 kontraktów. Rozwój hoteli klasy premium utrzymał się na wysokim poziomie: 16 umów dla marek Mövenpick, Swissôtel i MGallery, z których 70% to obiekty resortowe.

– Rok 2021, z kulminacją umów podpisanych w grudniu, był fenomenalny dla całego regionu. Accor utrzymał silną pozycję w Europie Północnej, będąc liderem z 39% udziałem w rynku pod względem liczby kontraktów. To powrót na dobre tory po 2020 roku, który także wiązał się ze stabilnym rozwojem dla grupy. Przyszłość wygląda optymistycznie, a nasza mocna oferta odzwierciedla równie mocną wiarę w ożywienie rynku na całym świecie– kwituje Camil Yazbeck, Senior Vice President Development w Accor Northern Europe.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *