Barbarka ponownie przyjmuje gości
Zakończyła się rozbudowa i modernizacja nadmorskiego ośrodka INTERFERII. Od września położona w uzdrowiskowej części Świnoujścia Barbarka może przyjąć 127 osób w zupełnie odnowionych i wyposażonych pokojach, a goście mają do dyspozycji nowoczesną bazę zabiegową z profesjonalnym sprzętem i przestronną restaurację, uzupełnioną o kawiarnię. Zainteresowanych wypoczynkiem i zabiegami nie brakuje.

 

 „Konsekwentne podnoszenie standardu naszych ośrodków to ważny element strategii spółki “– mówi Waldemar Czechowski – Jamroziński, prezes INTERFERIE SA. “Z bazy hotelowej INTERFERII chętnie korzystają turyści zagraniczni, a wymagania krajowych gości stają się coraz wyższe. Dlatego przebudowa zarówno ośrodka Barbarka w Świnoujściu, jak również Argentytu w Dąbkach grała kluczową rolę w naszych inwestycjach ” – dodaje.

 

Modernizacja Barbarki prowadzona była w dwóch etapach: najpierw remontowano łazienki, podwyższając ich standard, a tuż po Wielkanocy rozpoczęła się najważniejsza część prac, polegająca na rozbudowaniu ośrodka o dodatkową powierzchnię.

 

„Można powiedzieć, że tak naprawdę z dawnej Barbarki pozostały tylko ściany” – komentuje Alicja Ilczyszyn, dyrektor ośrodka w Świnoujściu. „Wymieniliśmy wszystkie instalacje, także przeciwpożarową, zainstalowaliśmy monitoring, tak aby nasi goście  czuli się całkowicie bezpiecznie. A od północnej strony dobudowaliśmy trzy kondygnacje do niższej części i w ten sposób już cały budynek ma pięć kondygnacji.”

 

Dzięki rozbudowie obiekt INTERFERII może w sumie zaoferować swoim gościom 68 pokoi jedno, dwu- i trzyosobowych oraz pokoje typu studio i apartamenty. To o 17 pokoi więcej niż przed remontem, a wypoczywać w nich może łącznie 127 osób. W każdym z pokoi znajdują się nowe, wygodne meble, telefon, radio i TV SAT oraz komfortowe łazienki z kabinami prysznicowymi. Aż osiem pokoi przygotowano z myślą o osobach niepełnosprawnych i mających kłopoty z ruchem, zainstalowano również dodatkową windę, pozwalającą na przemieszczanie się z chodnika do hotelowego holu. Wszyscy goście w ośrodku mają również możliwość korzystania z bezprzewodowego Internetu.

 

Barbarka to doskonałe miejsce na wypoczynek połączony z kuracjami zdrowotnymi i rehabilitacyjnymi: ośrodek znajduje się w zacisznej części Uzdrowiska Świnoujście, tuż przy najpiękniejszej i najszerszej w Polsce bałtyckiej plaży. To okazja do wykorzystania dobroczynnych mocy natury, uzupełnionych różnorodnymi zabiegami, oferowanymi przez ośrodek. W ramach modernizacji bazę zabiegową  Barbarki przeniesiono na specjalnie wydzieloną, niższą kondygnację i wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt wykorzystywany w lecznictwie i rehabilitacji. Do szerokiej gamy usług medycznych i pielęgnacyjnych doszły też nowe, takie jak tlenoterapia, hydromasaże, sauna na podczerwień oraz kapsuła urody. Pojawiły się również dodatkowe stanowiska do inhalacji.

 

To jednak nie koniec zmian: podczas przebudowy powiększono także stołówkę i inaczej zaaranżowano jej wnętrze. Wymieniono dotychczasowe stoliki sześcioosobowe na stoliki, przy których usiąść mogą cztery osoby – to dodatkowa wygoda dla hotelowych gości. Wieczorami odbywają się tutaj wieczorki taneczne oraz kameralne koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej.

 

„Pomyśleliśmy również o miejscu, w którym można spotkać się przy kawie i deserach, porozmawiać w przyjacielskim gronie. Dlatego też otworzyliśmy kawiarnię, której wcześniej w Barbarce nie było” – dodaje dyrektor Alicja Ilczyszyn. Atrakcją jest także duże akwarium (w którym pływa ponad 150 barwnych rybek), umieszczone w ścianie odgradzającej jadalnię od hotelowego holu i poczekalni.

 

Modernizacja ośrodka INTERFERII w Świnoujściu kosztowała około 8 mln złotych.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *