Targi TOUR SALON już za dwa tygodnie!

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi informacjami na temat organizowanych podczas targów wydarzeń:


Konferencja Polskiej Izby Turystyki i Andaluzji

 

Podczas targów TOUR SALON 2007 Polska Izba Turystyki organizuje konferencję prasową z udziałem władz Andaluzji. W konferencji weźmie udział nowy dyrektor Biura Turystyki Państwa Hiszpańskiego w Warszawie, Radca ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce Arturo Claver Martínez. W czasie konferencji zostanie podpisana umowa o wzajemnych zobowiązaniach pomiędzy PIT a Andaluzją, dotyczących zorganizowania XIX Kongresu i Walnego Zgromadzenia PIT w Kadyksie (17-21.11.2007 r.). Partnerzy ze strony Hiszpanii: Turismo Andaluz, Patronato Provincial de Turismo de Cádiz. Po konferencji goście zaproszeni zostaną na lampkę wina na pokazie flamenco. Konferencja odbędzie się 25 października w salce konferencyjnej na antresoli w Pawilonie 5. Polska Izba Turystyki zaprasza także wszystkich zainteresowanych na swoje stoisko nr 149 w pawilonie 5.

 

Prosto ze Słowacji

 

Ambasada Republiki Słowackiej oraz Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce zapraszają na konferencję prasową połączoną z multimedialną prezentacją jesienno -zimowych atrakcji turystycznych Słowacji. Spotkanie, które organizowane jest z okazji targów turystycznych TOUR SALON 2007, odbędzie w piątek, 26 października 2007 r. o godz. 13.30 w sali konferencyjnej na antresoli w pawilonie 5. Po spotkaniu - występ Wojskowego Zespołu Folklorystycznego Jánošík ze Zvolena oraz poczęstunek i degustacja słowackich tokajskich win, którą przygotuje firma ‑Ostrožovič. Przez całe targi na stoisku narodowym Słowacji (stoisko nr 28) prezentowany będzie słowacki folklor w wykonaniu WZF Jánošík. Atrakcją będzie również pokaz wypieku i degustacja słowackiego ciasta  Skalicky trdelnik. W czasie trwania targów Tour Salon 2007 (24-27.10.) odbywać się będą jednocześnie Dni Słowackie w Poznaniu, które organizowane są wspólnie z Ambasadą Republiki Słowackiej w Polsce, Konsulatem Honorowym Słowacji w Poznaniu oraz Instytutem Słowackim w Warszawie.

 

Coś dla kajakarzy


Na nowej ekspozycji BOAT EXPO nie może zabraknąć atrakcji dla miłośników kajakarstwa. Dla gości targowych Magazyn Kajakowy Wiosło przygotowuje dwugodzinny blok prelekcji związanych z turystyką kajakową, który odbędzie się 26 października 2007r. w sali konferencyjnej w Pawilonie 3A. W programie: ‑Kajakarstwo morskie w Polsce (przypomnienie polskich dokonań kajakarzy morskich i podsumowanie czterech edycji ‑Bałtyku pod wiosłem  morskiego spływu szkoleniowo-promocyjnego organizowanego przez redakcję WIOSŁA oraz przedstawienie planów na rok 2008), K jak KANU
(prelekcja Andrzeja Sałaciaka o wykorzystaniu kanu do kwalifikowanej turystyki wodnej  od spływów po znanych polskich szlakach do wypraw w Algonquin Park w Kanadzie) oraz ‑Wyprawa rzeką Jukon. Podczas tej ostatniej prelekcji Lech Flaczyński opowie o kanadyjkowej wyprawie przez serce dzikiej Alaski.

 

Albania w polskim obiektywie

 

Taki tytuł nosić będzie wystawa fotografii, która zaprezentowana zostanie podczas targów TOUR SALON 2007. Jej organizatorami są Generalny Konsul Honorowy Albanii w Poznaniu, Jarosław Rosochacki oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wystawa odbywać się będzie pod patronatem Ambasady Albanii i zlokalizowana zostanie w sektorze E w pawilonie 5. Uroczyste otwarcie wystawy, w którym weźmie udział Ambasador Albanii w Polsce, Florent Çeliku, odbędzie się 24 października 2007r. w godzinach 14.00  15.00.

 

Na tropach 7 cudów Polski

 

Portal TravelPolska.pl i wydawnictwo turystyczne Carta Blanca zapraszają Internautów, czytelników oraz wszystkich gości targów TOUR SALON 2007 na wspólne poszukiwania. W prawdziwie demokratycznym głosowaniu wyłonionych zostanie 7 cudów Polski w 7 kategoriach: architektura, nowożytne fortyfikacje, zabytki techniki, atrakcje przyrodnicze, współczesne atrakcje (XX i XXI w.), Polska ginąca oraz Polska jest OK, czyli atrakcje dla dzieci. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody! Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas targów Tour Salon 2007, 25 października, w godzinach 13.00-14.30 na scenie w pawilonie 5. Szczegóły w portalu www.travelpolska.pl i na stronie www.cartablanca.com.pl.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *