Był Jan, będzie pierwszy w Polsce Kyriad-Karkonosze

Spółka Rodzinne Resorty podpisała z Louvre Hotels Group umowę na uruchomienie pod marką Kyriad hotelu ze 108 pokojami w Kotlinie Jeleniogórskiej w miejscowości Wojcieszyce. Obiekt powstaje w wyniku przebudowy i rozbudowy zamkniętego 3-gwiazdkowego hotelu Jan. Pokoje sprzedawane są przez WIK Capital w systemie condo z deklaracją rocznego zwrotu 7,5 proc. Otwarcie planowane jest już latem.Leżący między Jelenią Górą a Szklarską Porębą hotel Jan otwarty został w 2003 r., a w 2012 powiększył się o aquapark kosztem 9,4 mln zł. W ub.r. kompleks wystawiony został na sprzedaż za 12 mln zł. Spółka Rodzinne Resorty podpisała umowę przedwstępną nabycia hotelu. Rodzinne Resorty to spółka, której wspólnikami są właściciele WIK Capital, Aleksander Kupcewicz i Krzysztof Wiśniewski, oraz dwie inne osoby. Karkonoski obiekt będzie funkcjonował w standardzie trzech gwiazdek. Pokoje sprzedawane są przez spółkę WIK Capital, która także zarządzać będzie obiektem.

Inwestor rozpoczął już pierwsze prace remontowe, przegląd całości budynku hotelowego z dwiema salami konferencyjnymi i dwiema restauracjami oraz ponad 1,5 tys. m kw. aquaparku. Nie wyklucza w przyszłości rozbudowy hotelu nawet do ponad 400 jednostek. W trakcie jest także gruntowny przegląd blisko czterohektarowej działki. Otwarcie planowane jest jeszcze w tegorocznym sezonem letnim. WIK deklaruje, w zależności od długości pobytu właścicielskiego, 7 proc. lub 7,5 proc. stałej stopy zwrotu i 10-letnią umowę najmu z możliwością przedłużenia o kolejnych 10 lat. Pod marką Kyriad należącą do LHG działa 260 hoteli, głównie we Francji.

W Polsce byłby to pierwszy hotel tej marki. Wcześniej pod marką Kyriad Prestige działał hotel w kompleksie LHG przy pl. Zawiszy w Warszawie (i był to wówczas jedyny Kyriad poza Francją), który potem zmienił markę na Golden Tulip. LHG podpisał także w 2018 r. umowę na 204-pokojowy kompleks hotelowy działający pod markami Kyriad i Première Classe w Katowicach, jednak jak informowaliśmy dwa lata temu, projekt „napotkał pewne trudności na etapie finansowania i wyboru głównego wykonawcy”.

WIK Capital to firma oferująca kompleksowy zakres usług związanych z realizacją projektów hotelowych, sprzedażą apartamentów hotelowych i zarządzaniem nimi. W jej portfolio znajdują się uruchomiony pod inną marką LHG w ub.r. Tulip Residences Targowa w Warszawie oraz budowany aparthotel pod marką Staybridge Suites sieci IHG na Ursynowie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *