Powstanie Hampton by Hilton we wschodnim Szczecinie

We wschodniej części Szczecina, na Prawobrzeżu przy ul. Struga, powstanie Hampton by Hilton ze 106 pokojami. Inwestorem jest szczecińska firma Emelem, która wcześniej kupiła też nieruchomość w centrum miasta, gdzie zapowiadany był Hilton Garden Inn. Otworzyła też w Szczecinie Grand Focus Hotel, dzierżawiony przez sieć Focus Hotels.Hotel otwarty ma zostać w 2023 r. Spółka celowa HBH Struga uzyskała już pozwolenie na budowę. Obiekt zlokalizowany będzie w prawobrzeżnej, bardziej mieszkaniowo-handlowo-przemysłowej części miasta, przy trasie wylotowej na Bydgoszcz, w pobliżu skrzyżowania z trasą A6 nad morze. Hotel zaprojektowała pracownia AGK Architekci. W spółce HBH Struga udziały mają powiązane ze sobą Farma-Developer i Emelem, które zainwestowały też w renowację kamienicy Dohrna przy pl. Zawiszy, gdzie w ub.r. otwarto pierwszy hotel pod marką Grand Focus.

Emelem wcześniej kupił też zabytkową kamienicę przy pl. Zwycięstwa, gdzie poprzedni właściciel, warszawska spółka Redi, zapowiadała jeszcze w 2017 r. otwarcie hotelu pod marką Hilton Garden Inn. Ostatecznie z planów tych nic nie wyszło, a budynek, w którym działał niegdyś hotel Piast, popadał w ruinę. Na razie Emelem po zakupie zabezpieczył kamienicę. Obecnie w Polsce działa 14 hoteli pod marką Hampton by Hilton. Wkrótce otwarte mają zostać kolejne – w Białymstoku, Krakowie-Balicach i Swarzędzu. Podpisano też umowy na hotele w Tarnowie Podgórnym, Zielonej Górze, we Wrocławiu przy lotnisku oraz w Łodzi.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *