Baltic Wave i Wyspa Solna w Kołobrzegu z rekordami sprzedaży

Spółka Vacation Investments, odpowiedzialna za komercjalizację inwestycji Baltic Wave z hotelem Crowne Plaza i apartamentowca Wyspa Solna w Kołobrzegu, podsumowała zeszłoroczne wyniki. Transakcje sprzedaży 160 lokali w tych inwestycjach w 2021 r. opiewały na kwotę ponad 120 mln zł.Sprzedaż w samym tylko hotelu Baltic Wave w listopadzie i grudniu osiągnęła rekord, zamykając się w kwocie blisko 20 mln zł, co uzyskano, sprzedając 30 apartamentów. Najdroższy apartament sprzedano za kwotę blisko 4 mln zł, a najwyższa cena za metr kwadratowy już etapie realizacji to 33 tys. zł. Jak deklaruje Vacation Investments, łącznie skomercjalizowano już 30 proc. pokoi w ponad 450-pokojowym kompleksie Baltic Wave z hotelem Crowne Plaza. W lipcu 2021 r. projekt przejęła Grupa FB Antczak, obejmując funkcję inwestora i generalnego wykonawcy.

Sam hotel zaczęto budować w roku 2019 i miał zostać otwarty dwa lata później. Obecnie deklarowany termin oddania inwestycji to czerwiec 2023 r. Kompleks powstaje 200 m od plaży. W 14-kondygnacyjnym budynku znajdą się apartamenty od 29 do 130 m kw. z balkonami lub tarasami. Goście będą mogli korzystać m.in. ze strefy SPA & wellness, basenu infinity edge i przestrzeni konferencyjnej dla 500 osób. Spółka Vacation Investments komercjalizuje także osiedle Wyspa Solna, docelowo z pięcioma budynkami i 450 apartamentami oraz recepcją, strefą wellness z basenem, jacuzzi i sauną, a także strefą zabaw dla dzieci, zapleczem gastronomicznym i miejscami na 564 aut.

W trzecim etapie inwestycji klienci dokonali rezerwacji 57 z 87 lokali (w dwóch poprzednich oddano do użytku 50 i 104 apartamenty). Od sierpnia do końca 2021 r. w inwestycji Wyspa Solna zespół Vacation Investments sprzedał i zarezerwował mieszkania o łącznej cenie blisko 27 mln zł. – Rok 2021 był kolejnym, który pomimo pandemii okazał się bardzo dobrym czasem dla rynku nieruchomości. Absolutnie wpisujemy się w trend wzrostowy na rynku hoteli typu condo i apartamentów wakacyjnych.

Cieszę się ze zrealizowanych przez nas dotychczas wyników sprzedaży, ponieważ potwierdzają one przede wszystkim dopasowanie naszej oferty do oczekiwań klientów – komentuje Adrian Kornas, prezes zarządu Vacation Investments. – Rekordowe okazały się także pojedyncze transakcje w inwestycji Baltic Wave – najdroższy apartament sprzedaliśmy za kwotę blisko 4 mln zł. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *