Prezydencki w Rzeszowie zmienił właściciela. Zmieni też profil

Firma Innovatic, powiązana z Centrum Medycznym „Medyk”, kupiła za 19 mln zł hotel Prezydencki w Rzeszowie przy galerii handlowej Millenium Hall. 98-pokojowy obiekt na razie nadal pełnić będzie funkcje hotelowe, ale docelowo powstać ma tam nowoczesna przychodnia.Historia tego rozbudowanego w 2011 r. i dostosowanego do standardu czterech gwiazdek hotelu jest dość burzliwa. W 2014 r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie ogłosił upadłość likwidacyjną spółki, do której należał hotel. Nie zdołała ona spłacić kredytu zaciągniętego na rozbudowę. Hotelem od tego czasu zarządzał syndyk, ale obiekt normalnie funkcjonował i przyjmował gości. Jeszcze w 2020 r. cena za niego wynosiła 25 mln zł. Ostatecznie nabyła go firma Innovatic z Jasionki.

Prezydencki rozpoczął współpracę z Centrum Medycznym „Medyk” jeszcze w 2020 r. w akcji „Hotel dla Medyka”. – Na razie wpłaciliśmy określone w przetargu wadium, teraz pozostaje pozyskanie kapitału na zakup obiektu – powiedział serwisowi nowiny24.pl Stanisław Mazur, prezes Innovatic i Centrum Medycznego „Medyk”. – Mamy zdolności kredytowe, więc nie powinno być problemu, choć moja żona nie jest zachwycona – delikatnie mówiąc – tym przedsięwzięciem.

Choć hotel na razie pełnił będzie nadal funkcje hotelowe, docelowo powstać ma w jego wnętrzach nowoczesna przychodnia, według standardów zachodnich. – Przychodnia, w której szanuje się czas pracy lekarza, nie obciążając go działaniami niezwiązanymi z jego zasadniczymi obowiązkami – tłumaczy Stanisław Mazur serwisowi. Hotel Prezydencki działa od 31 grudnia 1992 r., początkowo pod nazwą Budimex. Składa się z dwóch części: 3-gwiazdkowej z 59 pokojami oraz 4-gwiazdkowej z 37 pokojami. Posiada także centrum konferencyjne na 600 osób. Nazwę na Prezydencki zmienił po spotkaniu prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej, które odbyło się w Łańcucie w 1996 r. W rzeszowskim hotelu nocowali wtedy Aleksander Kwaśniewski oraz prezydenci Czech – Vaclav Havel, Słowacji – Michal Kovac, Węgier – Árpád Göncz i Ukrainy – Leonid Kuczma. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *