Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego większa o blisko 90 obiektów

W 2021 r. do grona członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego dołączyło 89 hoteli. Obecnie do IGHP należy 568 hoteli, tj. około 22 proc. skategoryzowanych w Polsce obiektów z 47 838 pokojami (ok. 34 proc. pokoi hotelowych na rynku), a także 49 dostawców produktów i usług dla hotelarstwa, instytut, fundacja oraz pięć szkół, w tym trzy średnie i dwie wyższe. Pomimo trudnego dla hotelarzy czasu pandemii IGHP wciąż pozostaje najbardziej dynamiczną i największą organizacją w branży hotelarskiej.

Wśród hoteli, które dołączyły do IGHP w 2021 r., znalazła się silna reprezentacja obiektów sieciowych 4- i 5-gwiazdkowych, a także wiele indywidualnych hoteli z całego kraju. Z hoteli sieciowych nowi członkowie to m.in. warszawskie hotele Raffles Europejski, Marriott, Hilton, Leonardo Royal, NYX Hotel Warsaw, Four Points by Sheraton, a także m.in. DoubleTree by Hilton Wrocław, Sheraton Poznań, Mercure Bydgoszcz. Z miejskich hoteli niezależnych wstąpiły m.in. V Hotel z Warszawy, działający wcześniej pod marką Best Western Plus, krakowskie hotele Wyspiański, Matejko i Merci Boutique, Europeum z Wrocławia, Kolegiacki z Poznania, Park Hotel Rzeszów, hotel 1231 z Torunia. A do tego także m.in.

Nadwiślańska Agencja Turystyczna z 10 hotelami oraz wiele obiektów i hoteli z regionów turystycznych, jak 5-gwiazdkowe Rysy i pensjonat Halny, obydwa z Zakopanego, Tremonti Ski & Bike Resort z Karpacza, Szafir z Jastrzębiej Góry, Jabłoń Lake Resort z Pisza czy Neptuno Resort & Spa z Dźwirzyna. Do izby wstępuje też wiele mniejszych hoteli i obiektów, jak 3-gwiazdkowe: Ottawino ze Świnoujścia z 44 pokojami, Willa Spa Scaliano z Kudowy-Zdroju z 30 pokojami, Srebrny Dzwon Hotel & Spa z Kadyn z 30 pokojami, Kristoff z Łaszkowa pod Kaliszem z 25 pokojami czy 4-gwiazdkowy Szumy Park z Suśca na Roztoczu.

Z nowych dostawców do IGHP dołączyli m.in. Carpet Studio, Ekspert Tekstylia, SmartHotel, D-Edge i Polcard. – W pełnym wyzwań czasie pandemii nasza organizacja nabrała jeszcze większej dynamiki. Cieszy nas ogromnie duża liczba nowych hoteli przystępujących do izby. To dla nas wszystkich jest niezwykle budujące. Im więcej hotelarzy tworzy społeczność IGHP, tym nasze działania są bardziej reprezentatywne. Dziękuję wszystkim członkom za zaangażowanie w działania izby – mówi Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP. IGHP zrzesza podmioty branży hotelarskiej w Polsce – hotele, obiekty hotelarskie, szkoły, a także dostawców produktów i usług dla branży.

To największa organizacja samorządu gospodarczego w branży hotelarskiej. Od 2003 r. jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową oraz w Unii Europejskiej. Będąc najbardziej wpływową organizacją w branży, lobbuje na rzecz jej rozwoju, chroni interes hotelarzy, wspiera wszelkie inicjatywy gospodarcze swoich członków, a także promuje społeczną odpowiedzialność biznesu w branży.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *