KALENDARIUM HOTELARSKIE 2021 . Co najważniejszego wydarzyło się w polskim hotelarstwieSTYCZEŃ

W nowy rok branża hotelarska wchodzi z twardym lockdownem trwającym od blisko dwóch miesięcy i mającym trwać do 17 stycznia, ale potem stopniowo wydłużanym do 14 lutego.CUKROWNIA ŻNIN Hotelem z Pomysłem Roku 2020 w głosowaniu jury 14. edycji konkursu „Hotelarza”.

21 stycznia w hotelu Renaissance Airport odbywa się kolejna edycja naszej konferencji HOTEL TRENDS POLAND & CEE – w wersji hybrydowej, z panelistami na żywo ze sceny w hotelu oraz ponad 300 uczestnikami, którzy mieli dostęp do transmisji w jakości HD.

Niemiecka HR Group przejmuje hotele VIENNA HOUSE, które działały na podstawie umów dzierżawy. W Polsce to stołeczny Vienna House Mokotów i powstające obiekty: we Wrocławiu (na którego budowę wkrótce umowa zostaje rozwiązana) oraz w Katowicach.

Grupa Dobry Hotel informuje o wypowiedzeniu umowy dzierżawy na hotel BEST WESTERN PREMIER we Wrocławiu z 64 pokojami, który wkrótce zostaje zamknięty z powodu problemów prawnych właścicieli inwestycji.

GRUPA ARCHE kupuje w Poznaniu za 3 mln zł Fort VI, będący częścią dawnej twierdzy Poznań, i planuje otworzyć tam 4-gwiazdkowy hotel z 50 pokojami.

Artur Kozieja informuje o zakupie w Karpaczu budynku po byłym hotelu Sanssouci, w którym planuje otworzyć 5-gwiazdkowy hotel ze 109 pokojami, w kwietniu podpisuje umowę z Erbudem na budowę za 38,5 mln zł, a w czerwcu umowę z siecią Accor na wprowadzenie go pod markę MGALLERY.

Dekpol Deweloper wprowadza do sprzedaży 130 pokoi w powstającej w Gdańsku inwestycji condohotelowej SOL MARINA.

Rozpoczyna się budowa ARIES RESIDENCE w Bukowinie Tatrzańskiej ze 118 apartamentami. Otwarcie planowane jest na koniec 2022 r.

LUTY

Od 12 lutego hotele mogą wznowić działalność z 50-procentowym limitem obłożenia i gastronomią w formie room service.W Wiśle otwarty zostaje 5-gwiazdkowy CRYSTAL MOUNTAIN z 491 pokojami, aquaparkiem i centrum konferencyjnym sieci Górskie Resorty.

Accor podpisuje umowę franczyzową na otwarcie w Szczyrku hotelu pod marką MERCURE z 453 pokojami w condo w byłym ośrodku Orle Gniazdo. Otwarcie planowane jest na przełom 2023/2024.

Accor podpisuje umowę franczyzową na otwarcie w Zakopanem hotelu pod marką MÖVENPICK ze 142 pokojami i inwestycji prowadzonej przez Artura Kozieję w byłym hotelu Imperia.

Artur Kozieja ogłasza plany otwarcia kompleksu KARKONOSZE SPRINGS z 268 pokojami i apartamentami w Staniszowie pod Karpaczem.

Wmurowano kamień węgielny pod drugi etap inwestycji Granaria na Wyspie Spichrzów, w której powstać ma m.in. hotel MOTEL ONE z 240 pokojami.

Grupa Dobry Hotel wydzierżawia hotel MOXY Warszawa ze 141 pokojami, będący częścią zrewitalizowanego kompleksu Koneser na Pradze.

Spółka PHN Property Management, należąca do Polskiego Holdingu Nieruchomości i Polskiego Holdingu Hotelowego, kupuje wystawiony na sprzedaż przez syndyka na wniosek PKO BP hotel REGENT (dawny Hyatt Regency) z 246 pokojami w Warszawie za 130,5 mln zł.

Erbud ogłasza wygaśnięcie warunkowej umowy na budowę hotelu VIENNA HOUSE EASY, który miał być dzierżawiony przez sieć Vienna House. I ogłasza podpisanie umowy z Vantage Development, która postawi tam mieszkania w sektorze PRS.

MARZEC

Już po dwóch tygodniach wprowadzane są lokalne lockdowny, najpierw w woj. warmińsko-mazurskim, a potem pomorskim, lubuskim i mazowieckim, aż w końcu 20 marca powracają obostrzenia ogólnopolskie, początkowo do 9 kwietnia, a potem stopniowo wydłużane aż do 8 maja.W Warszawie otwarty zostaje 4-gwiazdkowy NYX HOTEL z 331 pokojami sieci Leonardo Hotels w kompleksie Varso Place obok Dworca Centralnego.

Ogłoszone zostają plany otwarcia przy lotnisku w Gdańsku hotelu FOUR POINTS BY SHERATON ze 123 pokojami. Ruszyć miałby w 2023 r.

VHM Hotel Management ogłasza wydzierżawienie od inwestora powstającego hotelu HAMPTON BY HILTON w Białymstoku ze 122 pokojami. Otwarcie planowane jest wiosną 2022 r.

Otwarty zostaje 5-gwiazdkowy SEIDORF HOTEL z 27 pokojami w Sosnówce koło Karpacza.

CFI Hotels Group kończy umowę licencyjną z siecią Best Western na dwa sąsiadujące ze sobą hotele w Krakowie BEST WESTERN PREMIER oraz BEST WESTERN EFEKT EXPRESS. Tworzy z nich jeden obiekt działający pod nazwą PREMIER KRAKÓW HOTEL.

KWIECIEŃ

Przez cały miesiąc trwa twardy lockdown.W Wiśle rusza kompleks aparthotelowy VISLOW RESORT ze 125 apartamentami w condo w kilku budynkach.

Pod marką FOCUS HOTEL PREMIUM rozpoczyna działalność wydzierżawiony przez sieć 4-gwiazdkowy hotel Elbląg z 85 pokojami.
[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *