W Krakowie powstanie drugi Indigo – Wawel Royal Castle   INWESTYCJE

Przy ul. Stradomskiej 25 w Krakowie otwarty ma zostać Indigo Kraków Wawel Royal Castle z 76 pokojami i SPA z basenem – wynika z informacji „Hotelarza”. Hotel ulokowany będzie w rewitalizowanej kamienicy połączonej z nowym budynkiem powstającym na pustej działce od ul. św. Agnieszki.

Fasada od ul. Stradomskiej

Inwestycja realizowana jest przez krakowską firmę Howell Development. Inwestor nie udziela informacji na jej temat, ale na działce od ul. św. Agnieszki wylano już fundamenty. Ul. Stradomska łączy Wawel z Kazimierzem. Powstaje przy niej też hotel pod marriottowską marką Autograph Collection ze 125 pokojami, który otwarty ma zostać w połowie 2022 r.

Fasada od ul. św. Agnieszki

Kamienica od strony ul. Stradomskiej została zbudowana w 1865 roku i od tamtej pory pełniła funkcję mieszkalną. W 2020 roku inwestor uzyskał pozwolenie na budowę obiektu noclegowo-usługowego. W 4-gwiazdkowym hotelu planowane są m.in. stref SPA z basenem, fitness i restauracja. Za projekt odpowiada krakowska pracownia FLC Projekty.

W Krakowie działa już, otwarty w 2016 r., hotel Indigo z 56 pokojami w kamienicy przy ul. św. Filipa na Starym Kleparzu w pobliżu Dworca Głównego PKP. Był to pierwszy hotel pod tą marką w Polsce. Kolejny powstał w Warszawie przy Nowym Świecie. Obydwa zdobyły tytuły Hotelu z Pomysłem Roku w konkursie „Hotelarza”. Następny z 76 pokojami, jak wynika z informacji „Hotelarza”, powstać ma w dziesięciu kamienicach przy Długim Targu w Gdańsku, naprzeciwko fontanny Neptuna i Dworu Artusa


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *