Marta Karteczka z Vienna House Mokotów do NREP z sektora PRS   PERSONALIA

Marta Karteczka, która zarządzała hotelem Vienna House Mokotów od otwarcia w 2019 r., została head of operations na Polskę w skandynawskim funduszu NREP, który wszedł ostatnio na polski rynek PRS, przygotowując blisko 1,1 tys. mieszkań w czterech projektach pod najem instytucjonalny w Warszawie.

Marta Karteczka z branża turystyczną i hotelarską związana była od ponad 20 lat. W latach 2001-2006 była dyrektorem sprzedaży i marketingu w krakowskim Holiday Inn, przez trzy lata pełniła funkcję dyrektora sprzedaży w Accorze, gdzie była odpowiedzialna za rynek turystyczny, a potem również biznesowy w Polsce i krajach bałtyckich. W 2009 r. związała się z siecią Scandic Hotels, odpowiadając za stworzenie i prowadzenie centralnego biura sprzedaży i marketingu, a w 2014 r. objęła zarządzanie hotelem Scandic Wrocław. W 2018 r. została dyrektor generalna hotelu Vienna House Mokotów, który otwarty został w 2019 r. Był to pierwszy w Polsce hotel otwarty w modelu dzierżawy przez sieć Vienna House, która miała się rozwijać w tym kierunku. Jednak w ub.r. podjęła decyzje o wycofaniu się z niego, a wszystkie umowy dzierżawy przejęła niemiecka HR Group, której większość z pośród 75 hoteli działa pod markami Accoru (najwięcej pod Movenpick, Pullman i Mercure) oraz marką Ramada należącą do Wyndham Hotel Group.

NREP to wiodący fundusz i inwestor w branży nieruchomości w krajach nordyckich. W połowie ub.r. wszedł do Polski podpisują umowę z YIT – największym deweloperem w Finlandii. Przedmiotem umowy była budowa i sprzedaż ponad 1,1 tys. lokali mieszkalnych pod wynajem instytucjonalny w czterech projektach w Warszawie. Dwa budynki są już w trakcie realizacji: 116 mieszkań w drugim etapie Parkur Residence przy ul. Kłobuckiej na Mokotowie i 97 w pierwszym etapie inwestycji Nordic Bemowo, które oddane mają być jeszcze w tym roku.  Kolejne to Smartti Mokotów przy ul. Postępu na Mokotowie, gdzie w pierwszym etapie powstanie 280 jednostek co-livingowych. W drugim etapie tej inwestycji, na działce na rogu Domaniewskiej i Postępu powstanie 578 jednostek . Polska jest pierwszym pozanordyckim krajem, na którym inwestuje NREP.

To kolejny transfer z branży hotelarskiej do PRS (Private Rented Sector). W listopadzie informowaliśmy, że Przemysław Orchowicz, dyrektor generalny Novotel Warszawa Centrum, objął stanowisko head of operations w firmie Heimstaden, która kupiła blisko 4 tys. powstających mieszkań od Budimeksu, Marvipolu i Eiffage za ponad 2 mld zł.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *