Rusza H15 Francuski w Krakowie zarządzany przez Dobry Hotel   OTWARCIA

Na początku marca otwarty zostanie po remoncie hotel Francuski w Krakowie, który działał będzie pod nazwą H15 Hotel Francuski, dzierżawiony przez Dobry Hotel od AB Investment Group. To trzeci hotel AB Investment Group, którego operatorem będzie Dobry Hotel po H15 Boutique Hotel & Residence w Warszawie i H15 Palace w Krakowie.

AB Investment Group kupiła hotel z 43 pokojami i apartamentami w 2019 r. Blisko dwa lata temu został zamknięty, aby przejść remont. Hotel w tym roku obchodził będzie 110 rocznicę otwarcia. Po II wojnie jego właścicielem został Orbis. W okresie PRL hotel Francuski uchodził za najbardziej ekskluzywny w mieście, gdzie zatrzymywały się najważniejsze postacie odwiedzające Kraków.

W 2011 r. został sprzedany za 20,5 mln zł spółce Emir 19, w której połowę udziałów miały fundusz Alterco i rodzina Gesslerów. Większość tej sumy pochodziła z kredytu bankowego, który spółka przestała spłacać już w 2012 r. (podobnie jak i inne zobowiązania), a w 2013 r. bank złożył wniosek o upadłość i obiekt przejęty został przez syndyka.

H15 Francuski to czwarty hotel w Krakowie i 16. w Polsce zarządzany przez Dobry Hotel. Zaoferuje m.in. brasserię L`Olympique z kuchnią francuską (w 1919 r. w hotelu założony został Polski Komitet Olimpujski), bar Eau de Vie i patiserię z domowymi wypiekami.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *