Szklarska Poręba i INTERFERIE w szrankach o Euro 2012


 


Kolejna tura spotkań dotyczących wniosków inwestycyjnych na centra treningowo – pobytowe podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 odbywa się dzisiaj we Wrocławiu. Swoją prezentację przedstawi m.in. Szklarska Poręba, która wniosek przygotowała razem z lubińską spółką hotelarską INTERFERIE.

 

 

„Wśród wielu złożonych wniosków oferta Szklarskiej Poręby jest wyjątkowa”– zapewnia Waldemar Czechowski – Jamroziński, prezes INTERFRERIE SA. „Ten atrakcyjny, górski kurort spełnia obecnie wszystkie kryteria dotyczące bazy noclegowej. Nasz czterogwiazdkowy hotel Bornit już dzisiaj może gościć piłkarzy i ich trenerów”.

 

„Od wielu lat najlepsi polscy sportowcy wybierają Szklarską Porębę na miejsce swoich treningów” – mówi Grzegorz Sokoliński, przewodniczący rady miejskiej. „Dzięki specyficznym warunkom, w Szklarskiej na wysokości 1000 m.n.p.m. panują warunki analogiczne do alpejskich, istniejących na poziomie 2000 m.n.p.m. Jest to wykorzystywane w treningach wytrzymałościowych”.

 

W Szklarskiej Porębie bazy treningowe mają krajowe związki wioślarzy, rolkarzy i triatlonu. Regularnie trenowali i trenują tutaj: Kamila Skolimowska, Szymon Ziółkowski, Anna Rogowska, czołowa wieloboistka świata – Urszula Włodarczyk, sztafeta 4x400 – Maćkowiak, Czubak, Rysiukiewicz, Hoczek. Na obozy kondycyjne przyjeżdżają tu również piłkarze takich drużyn jak Zagłębie Lubin, Lech Poznań czy Pogoń Szczecin. Piłkarze chętnie wybierają Szklarską Porębę, chociaż na treningi muszą jeździć na stadion w Piechowicach albo nawet w Czechach.

 

Właśnie budowy stadionu piłkarskiego dotyczy złożony wniosek inwestycyjny. Miasto ma już wyznaczony teren pod jego budowę, dysponuje również pozwoleniem na budowę. Inwestycja ma kosztować 9 mln złotych.

 

Szklarska Poręba nie jest jedyną dolnośląską gminą zainteresowaną goszczeniem drużyn uczestniczących w finałach piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku – swoje uczestnictwo zgłosiło 27 gmin z tego regionu, a w sumie z całego kraju napłynęło około 150 wniosków. Ostatniego dnia lutego specjalny zespół zakończył pierwszy etap selekcji projektów baz pobytowo-treningowych. Na wstępnej liście znalazło się 99 wniosków, z których następnie Ministerstwo Sportu i Turystyki wybierze te, które już spełniają lub spełniać będą w 2010 roku kryteria UEFA. Ostateczna weryfikacja przeprowadzona zostanie na przełomie marca i kwietnia, a jej celem jest przygotowanie co najmniej 16 ośrodków, w których będą mogli zamieszkać uczestnicy Euro 2012. Tyle samo ma zaoferować Ukraina.

 

Centra pobytowe muszą sprostać wielu warunkom postawionym przez UEFA: hotele, w których zamieszkają piłkarze, muszą mieć w standardzie pięć gwiazdek (chociaż możliwe jest także, aby niektóre z nich były czterogwiazdkowe). W każdym z nich ma być minimum 50 standardowych pokoi dwuosobowych, pięć apartamentów i kolejnych pięć o podwyższonym standardzie. Hotele powinny też oferować sale konferencyjne dla zespołów, strefę wypoczynkową oraz specjalne pomieszczenia do opieki medycznej i masażu. Do tego dochodzi jeszcze bliskie sąsiedztwo centrum treningowego z boiskiem. Ale wybór i lokalizacja bazy jest uzależniona całkowicie od wymagań drużyny.

Mimo tak dużej krajowej konkurencji Szklarska Poręba jako centrum treningowo – pobytowe posiada liczne zalety. Miasto leży przy drodze krajowej nr 3, w pobliżu której znajduje się też sam hotel Bornit. Szklarska Poręba ma również czynne połączenie kolejowe z Wrocławiem i Poznaniem, a planowane jest przywrócenie ruchu kolejowego z czeskim Libercem. Dla karkonoskiego kurortu problemem nie będą dodatkowi kibice i fani poszczególnych drużyn, którzy chcieliby przebywać w tym samym miejscu, w których będą trenować ich idole. Miasto już teraz dysponuje 10 tys. łóżek w hotelach, ośrodkach i pensjonatach o rozmaitej cenie i standardzie, a baza do roku 2012 ma się zwiększyć do poziomu 15 tys. łóżek.

 

Hotel Bornit to jedyny obiekt czterogwiazdkowy w polskich Karkonoszach, znajdujący się u stóp Szrenicy na wysokości 700 metrów n.p.m. Obiekt dysponuje 82 luksusowo wyposażonymi pokojami. Szczególną atrakcją Bornitu jest słoneczny taras z widokiem na przepiękną panoramę Karkonoszy. Obiekt posiada również sześć profesjonalnie wyposażonych sal konferencyjnych, które mogą pomieścić od 25 do 140 osób. Na miłośników pływania czeka tutaj pełnowymiarowy 25-metrowy kryty basen. Hotelowe centrum wypoczynku i rekreacji zaprasza do skorzystania m. in. z sauny, sali fitness, bowlingu i bilardu. INTERFERIE planują rozbudowę Bornitu.

 

 

 

INTERFERIE to spółka, która ma 15-letnią tradycję w działalności na krajowym rynku turystycznym i jest największą firmą turystyczną na Dolnym Śląsku, jedna z większych w Polsce. INTERFERIE to członek Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Firma dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim. Ponadto ma hotele  w Lubinie i Głogowie. Bornit, położony w Szklarskiej Porębie hotel spółki to najwyższej klasy obiekt w Karkonoszach.

Historia INTERFERII związana jest z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne należące do miedziowego potentata. Obecnie 61,5 procent akcji INTERFERII należy do KGHM Ecoren SA.

2006 był rokiem debiutu giełdowego INTERFERII. Pierwsze notowanie praw do akcji spółki odbyło się 10 sierpnia. Kurs pierwszego dnia notowań zamknął się na poziomie 6,7 złotych, i był wyższy o 11 proc. od ceny emisyjnej spółki (cena emisyjna to 6 złotych).

W 2007 roku w ośrodkach INTERFERII turyści wykupili ponad 400 tys. noclegów, w tym polscy -  253 372, a zagraniczni 146 847.

Więcej informacji:

www.interferie.pl

 

 

Kontakt:

 

Izabela Strączek

PR time – Agencja Public Relations

tel. (+48 71) 33 70 686 / 600 243 193

e-mail: iza.straczek@prtime.pl

 

 

 

 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *