W Szczecinie rusza czwarty Moxy w Polsce

1 marca w szczecińskim kompleksie Posejdon otwarty został hotel Moxy ze 121 pokojami. Uzupełnił ofertę 134-pokojowego Courtyard by Marriott, który ruszył we wrześniu ub.r. To czwarty Moxy w Polsce i 20 hotel sieci Marriott, dzięki czemu stała się drugą największą siecią hotelarską w Polsce po Accorze.Standardowy pokój w Moxy na początku marca kosztuje 240 zł, a w Courtyard 310 zł. Hotele powstały w nowym ośmiopiętrowym budynku, który połączony jest z przebudowanym na cele biurowo- -usługowe dawnym domem handlowym Posejdon. Łącznie cały kompleks Posejdon, promowany jako „nowy symbol Szczecina”, oferuje blisko 19 tys. m kw. powierzchni biurowej, ok. 12 tys. m kw. powierzchni hotelowej, 4,5 tys. m kw. przestrzeni handlowo- usługowej oraz blisko 300 miejsc na dwupoziomowym parkingu podziemnym.

Całość kompleksu zaprojektowana została przez szczecińskie Federacyjne Biuro Architektoniczne, a hotelowe wnętrza przez warszawską pracownię AGK Architekci. Operatorem kompleksu hotelowego jest estońska firma Legend Hotels, która zarządza też w Polsce hotelami Sopot Marriott i Sound Garden w Warszawie. To czwarty Moxy w Polsce po hotelach otwartych przy lotniskach Katowice-Pyrzowicei Poznań-Ławica oraz na warszawskiwej Pradze. Kolejne planowane są w Warszawie, Katowicach i Lublinie. Umowa na otwarcie dwumarkowego kompleksu sieci Marriott z 255 pokojami podpisana została jeszcze w 2016 r. przez spółkę Porto, należącą do Calbudu – jednej z największych firm budowlanych na Pomorzu Zachodnim, a otwarcie zapowiadane było na połowę 2019 r.

Ale najpierw opóźniły się prace budowlane, a potem nadeszła pandemia, zmieniła się też struktura własnościowa spółki. W Szczecinie w ub.r. oprócz Courtyard by Marriott otwarty został też Grand Focus z 89 pokojami, a w tym roku otwarty zostanie ibis Styles ze 161 pokojami. Planowany jest też 106-pokojowy Hampton by Hilton, który otwarty ma zostać pod koniec przyszłego roku we wschodniej części miasta. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *