W Szklarskiej Porębie powstanie voco Resort. W condo

Sieć IHG Hotels & Resorts podpisała umowę na otwarcie w 2024 r. hotelu voco Resort w Szklarskiej Porębie ze 100 pokojami w standardzie 5-gwiazdkowym z Grupą AKME, która realizuje kompleks Horizon Hotel & Resort. W ub.r. strony podpisały umowę na otwarcie w tym samym kompleksie hotelu pod marką Holiday Inn Resort, który ruszyć ma pod koniec tego roku. Cała inwestycja sprzedawana jest w systemie condo z deklaracją 7 proc. zwrotu rocznie.Kompleks Horizon składał się będzie z czterech budynków, z których dwa działały będą jako voco Resort, jeden jako Holiday Inn Resort z 87 pokojami, a jeden zaoferuje 63 apartamenty mieszkalne. W kompleksie znajdą się m.in. własny browar, restauracje oraz strefa wellness z basenem wewnętrznym i zewnętrznym. Wkomponowany w naturalne nachylenie terenu obiekt nawiązuje skalą do willowego charakteru okolicznej architektury. Wewnątrz drewno i kamień będą połączone się z nowoczesnymi przeszkleniami elewacji.

Za projekt voco Resort odpowiada Q2 Studio, wnętrza przygotowuje pracownia Tremend, będąca też inwestorem zastępczym, a generalnym wykonawcą został wybrany PORR. – To pierwsza umowa podpisana na hotel pod marką voco Resort w Europie. Razem z hotelem Holiday Inn Resort, cały kompleks Horizon Hotel & Resort będzie niewątpliwie doskonałym wyborem dla szerokiej rzeszy osób podróżujących w celach wypoczynkowych – mówi Andrzej Szymczyk, development director, Poland & Eastern Europe w IHG Hotels & Resorts. Inwestycja sprzedawana jest w systemie condo z deklaracją 7 proc. zwrotu rocznie od ceny lokalu bez wyposażenia przez 20 lat.

Metr kwadratowy lokalu z wyposażeniem kosztuje 18-20 tys. zł. Stworzone w 2018 r. voco jest najszybciej rozwijającą się marką sieci IHG Hotels & Resorts. Pozycjonowane jest w segmencie premium, podobnie jak m.in. Crowne Plaza. Obecnie działa pod tą marką blisko 25 hoteli, a ponad 30 jest w przygotowaniu. W Polsce podpisana już została umowa na hotel voco z PHH w byłym hotelu Katowice. Marka voco oferuje możliwość dopasowania koncepcji architektonicznej, co pozwala na wprowadzanie pod nią zarówno nowo budowanych obiektów, jak i konwersji już istniejących. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *