Marta Karteczka z Vienna House Mokotów do firmy NREP z sektora PRS

Marta Karteczka, która zarządzała hotelem Vienna House Mokotów od otwarcia w 2019 r., została head of operations na Polskę w skandynawskim funduszu NREP, który wszedł ostatnio na polski rynek PRS (Private Rented Sector), przygotowując blisko 1,1 tys. mieszkań w czterech projektach pod najem instytucjonalny w Warszawie. Marta Karteczka z branżą turystyczną i hotelarską związana była od ponad 20 lat. W latach 2001-2006 była dyrektorem sprzedaży i marketingu w krakowskim Holiday Inn.Przez trzy lata pełniła funkcję dyrektora sprzedaży w Accorze, gdzie była odpowiedzialna za rynek turystyczny, a potem również biznesowy w Polsce i krajach bałtyckich. W 2009 r. związała się z siecią Scandic Hotels, odpowiadając za stworzenie i prowadzenie centralnego biura sprzedaży i marketingu, a w 2014 r. objęła zarządzanie hotelem Scandic Wrocław. W 2018 r. została dyrektor generalną hotelu Vienna House Mokotów, który otwarty został w 2019 r. Był to pierwszy w Polsce hotel otwarty w modelu dzierżawy przez sieć Vienna House, która miała się rozwijać w tym kierunku. Jednak w ub.r. podjęła decyzję o wycofaniu się z niego, a wszystkie umowy dzierżawy przejęła niemiecka HR Group. NREP to czołowy fundusz i inwestor w branży nieruchomości w krajach nordyckich.

W połowie ub.r. wszedł do Polski razem z YIT – największym deweloperem w Finlandii, podpisując umowę na budowę ponad 1,1 tys. lokali mieszkalnych pod wynajem instytucjonalny w czterech projektach w Warszawie. To kolejny transfer z branży hotelarskiej do PRS. W listopadzie informowaliśmy, że Przemysław Orchowicz, dyrektor generalny Novotelu Warszawa Centrum, objął stanowisko head of operations w firmie Heimstaden, która ostatnio kupiła blisko 4 tys. powstających mieszkań od Budimeksu, Marvipolu i Eiffage za ponad 2 mld zł. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *