Pierwszy w Polsce video przewodnik po hotelach

Świetna koniunktura na rynku turystycznym pomaga w kreacji nowych form promocji hoteli i usług turystycznych.

 

Z KAMERĄ PO HOTELU

Prognozy mówią same za siebie. Liczba turystów odwiedzających Polskę wzrośnie z 15,7 mln w 2007 roku do około 19 mln w 2012 i 2013*


Do 2013 otrzymamy 30 mln euro z Unii Europejskiej na promocję turystyki oraz 165 mln na dofinansowanie inwestycji turystycznych. Natężenie ruchu turystycznego zaobserwujemy nie tylko w sferze przyjazdów typowo rekreacyjnych, ale także służbowych i biznesowych. Te zaskakujące dane odciskają swe piętno przede wszystkim na branży budowlanej i inwestycyjnej. Liczba hoteli, moteli i pensjonatów wzrośnie z 6,5 aż do 20 tysięcy! Z czego wynikają tak zadowalające dla Polski prognozy? Jak promować się będzie branża hotelarska przed, w trakcie i po EURO 2012?


Kiedy w kwietniu 2007 r. Komitet Wykonawczy UEFA przyznał naszemu krajowi organizację Euro mieliśmy powód by zacierać ręce. Organizowana na tak wielką skalę impreza sportowa przyciągnie do naszego kraju nie tylko masę spragnionych sportowych doznań kibiców, ale także uwagę inwestorów z całego świata, którzy czują koniunkturę, a w naszym kraju dostrzegają ogromny potencjał.

           

JAK ZŁAPAĆ KLIENTA NA NOCLEG  

Podczas gdy przed ekipą odpowiadającą za infrastrukturę sportową rysuje się póki co czarny scenariusz, branża hotelarska stabilnie się rozwija. Ogrom inwestycji zagranicznych, a także zaangażowanie inwestorów krajowych pozwalają wierzyć, że sprostają oni noclegowym potrzebom kibiców.


Jednak rodzi się kolejne pytanie związane z branżą turystyczną. Jak sprostać wymaganiom przyjezdnych zwłaszcza zza zachodniej granicy? Dywersyfikacja w standardzie oferowanych usług, wynikająca z różnicy poziomu życia, powinna być zniwelowana w obliczu tak wysoko postawionej poprzeczki, jaką jest organizacja Mistrzostw Europy. Hotelarze uatrakcyjniają ofertę przez wzbogacanie jej o takie usługi jak sauny, siłownie czy sale konferencyjne. Nie do pominięcia jest także konieczność wdrażania nowych form promocji i reklamy, by sprostać rozpędzonej konkurencji.


Dotychczas głównym sposobem promocji były portale hotelarskie. Trudno jednak oczekiwać rzetelnej informacji od typowo reklamowego serwisu, który powiela materiały promocyjne hotelu. Jednak nadal podróżni, chcący zarezerwować nocleg w każdym zakątku świata, uciekają się głównie do Internetu. Tam szukając odpowiedniej dla siebie oferty stają się mimowolnymi świadkami zaciętej rywalizacji między hotelami. Prześcigają się one w zachwalaniu swoich usług, niejednokrotnie ubarwiając rzeczywistość. Przyciągające oferty często okazują się być tylko tanimi chwytami marketingowymi, a tych którzy niejednokrotnie dali się nabrać czeka na miejscu niemiła niespodzianka.

 

CAŁA PRAWDA  O HOTELACH  NA TVHOTEL.PL  

Naprzeciw oczekiwaniom często rozczarowanych klientów jako pierwsi wyszli Francuzi. W ubiegłym roku stworzyli multimedialny serwis Trivop.com spełniający rolę wideo-przewodnika po hotelach. Umożliwia on użytkownikom dokładne wizualne zapoznanie się z ofertą hotelu dzięki filmom wideo, dającym wyczerpujący obraz wszelkich oferowanych usług. Niepodważalną zaletą jest obiektywizm, krytyczne i rzetelne spojrzenie na interesujący nas produkt. W Europie działa również drugi tego typu portal - tvtrip.com., który oferuje zainteresowanym pełny, zarówno merytoryczny jak i wizualny, obraz oferty aż  4434 hoteli w samej tylko Europie. Oba portale niedługo po uruchomieniu zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte i szczodrze dofinansowane przez lokalnych inwestorów kwotami sięgającymi 3,5 mln euro. Dzięki temu zyskały potencjał, aby ogarnąć swym zasięgiem większość Europy. Zainteresowanie inwestorów i użytkowników sieci jest tylko kolejnym dowodem na to jak opłacalnym i atrakcyjnym jest sektor turystyki. Jednak polskie hotele nie bardzo stać na reklamę na zagranicznych portalach .

 

POLACY WYCHODZĄ Z PROMOCJĄ HOTELI W EUROPĘ

Biorąc przykład od sąsiadów Polacy, stający w wobec nadciągającej do nas rzeszy turystów postanowili ułatwić im wybór i stworzyli serwis tvhotel.pl, czyli pierwszy polski wideo-przewodnik po hotelach. Pod warunkiem rozwoju, portal niewątpliwie zyska ogromną popularność. Czynnikiem wpływającym na to jest nie tylko potwierdzana badaniami coraz większa popularność przekazu multimedialnego w Internecie, a zwłaszcza serwisów oferujących materiały wideo jak YouTube czy Wrzuta.pl. Decydujące jest to, że wychodzi on naprzeciw turystom oczekującym wolnej od ubarwień informacji na temat hotelu, który ich interesuje. Wszystkie filmy zamieszczone w serwisie nagrywane są przez ekipę tvhotel.pl. Poza przekazem wizualnym użytkownicy będą mogli, zarówno w języku polskim jak i angielskim, niemieckim i rosyjskim, otrzymać informację na temat hotelu, jego lokalizacji i oferowanych usług z  możliwością dokonania szybkiej rezerwacji

Warunkiem sukcesu tego typu serwisów jest ich  odpowiednia promocja w Internecie. Szczególnym wyzwaniem jest tu pozycjonowanie portalu w taki sposób, by trafiali na niego zagraniczni turyści, mówi Paweł Bieniek jeden z twórców tvhotel.pl, specjalista ds. pozycjonowania

Oprócz niezaprzeczalnego wkładu w promocję naszego kraju, portal automatycznie stanie się reklamą dla ośrodków świadczących usługi dobrej jakości, a jednocześnie antyreklamą dla tych, które bogacą się kosztem naiwności klientów, i których usługi mijają się nie tylko z wyznaczoną ceną, ale także ze wszelkimi akceptowanymi standardami jakości. Tym sposobem ci drudzy, chcąc – nie chcąc, będą musieli albo podnieść jakość, albo obniżyć cenę - czyli dostosować się do zasad uczciwej konkurencji rynkowej.

Tvhotel.pl nie ma za zadanie służyć konkretnym hotelom, ale przede wszystkim potencjalnym klientom oczekujących standardu usług na europejskim poziomie. Twórcy portalu spodziewają się ogromnego zainteresowania i zamierzają wzbogacać ofertę oraz liczbę sfilmowanych obiektów.

 

Informacje dodatkowe:

Beata Pietrasiewicz

AB LINK

Tel: 0501 212 405 , pietrasiewicz@ablink.pl

www.ablink.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *