Kompleksowe działania Arłamowa na rzecz Ukrainy i Ukrainców   SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Chociaż hotel Arłamów działa normalnie i świadczy swoje usługi jak dotychczas to od ponad dwóch tygodni jest też – jak wszyscy w Polsce - mocno zaangażowani w działania pomocowe w związku z trwającą wojną w Ukrainie.


– Ukraina jest nam bliska nie tylko z powodów geograficznych. Zespół naszego hotelu to niemal 400 pracowników, a wśród nich prawie 100 osób zza wschodniej granicy,  dlatego też w pierwszej kolejności skupiliśmy się na zapewnieniu pomocy im i ich rodzinom – mówi Michał Kozak, prezes zarządu Arłamowa. –  Na bieżąco też reagujemy na potrzeby zgłaszane przez lokalne służby i władze, m.in. przez burmistrza Ustrzyk Dolnych. Ostatnie dwa tygodnie to szereg działań pomocowych m.in:
🔹 kilka tysięcy przekazanych posiłków dla przekraczających granicę osób,
🔹 udostępnienie hotelowej floty samochodowej na potrzeby transportów z granicy,
🔹 udostępnienie bazy noclegowej w willach Trójca zarówno dla uchodźców jak i dla grup transportowych pracujących na granicy,
🔹 przekazanie kontenera recepcyjnego na granicę w Krościenku oraz zakup tak bardzo tam potrzebnych nagrzewnic.

– Dodatkowo, dzięki zbiórce wśród naszych pracowników udało się zakupić buty dla wojska z Sambora. Zaprosiliśmy też dzieci z ukraińskiego sierocińca, aby mogły skorzystać z naszych basenów i atrakcji sportowych i choć na chwilę zapomnieć o trwającym koszmarze – opisuje Michał Kozak.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *