Vastint buduje 216-pokojowy aparthotel we Wrocławiu. Sieciowy?   INWESTYCJE

Vastint Poland realizuje we Wrocławiu przy kompleksie biurowym Business Garden drugą część – B10 m.in. z aparthotelem o powierzchni 5,5 tys. m kw. z 216 pokojami. Zarządzać nim będzie należąca do Grupy Vastint firma Hotel Co51, która jest operatorem ponad 30 hoteli tego dewelopera pod markami sieci Marriott, m.in. Courtyard by Marriott Gdynia.

Biurowiec o powierzchni użytkowej 14,5 tys. m kw. został zaprojektowany w kształcie litery H, nawiązując bezpośrednio do sąsiadującego kompleksu Business Garden z dziewięcioma budynkami o łącznej powierzchni 117 tys. m kw. W obiekcie będą funkcjonować dwa wejścia – główne, położone od strony drogi wewnętrznej, oraz dodatkowe, które będzie zapewniało bezpośredni dostęp od strony hotelu na dłuższe pobyty. W budynku hotelowym znajdą się m.in. recepcja i mała restauracja. Zakończenie inwestycji przewidziano w grudniu 2022 r. Hotel Co51 z centralą w Amsterdamie dzierżawi hotele należące do Grupy Vastint we Francji, Włoszech, w Niemczech, Norwegii, Wlk. Brytanii, Belgii, Holandii i Polsce. Firma stworzona została w połowie 2020 r., gdy zbankrutował poprzedni operator, zarządzający m.in. hotelem Courtyard by Marriott Gdynia – Bevlar Complete. Wszystkie hotele działają pod markami sieci Marriott: Moxy, Courtyard i aparthotelową Residence Inn.

B10 powstaje na 1-hektarowej działce przy stacji kolejowej Wrocław-Mikołajów między centrum i lotniskiem, podobnie jak i inne kompleksy biurowe Vastintu w Warszawie i Poznaniu. W warszawskim kompleksie działa Sound Garden Hotel (dzierżawiony przez estońskiego operatora Legend Group, który zarządza też należącym do Vastintu hotelem Marriott Sopot), a w poznańskim nie przewidziano hotelu. Wrocławski kompleks zaprojektowany został przez APA Wojciechowski, a generalny wykonawcą jest Mostostal Warszawa. – Projektując zespół budynków B10, staraliśmy się tak zakomponować bryły i zaprojektować zieleń oraz przestrzenie otwarte, by powiązania z Business Garden były dla oglądającego oczywiste. Nie jest to jednak proste powielenie schematu. Nowa funkcja – hotel – oraz udoskonalone rozwiązania urozmaicą architekturę nowej zabudowy – powiedział Szymon Wojciechowski z APA Wojciechowski.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *