Paweł Lewtak wiceprezydentem EHMA   PERSONALIA

W szwajcarskim Lugano odbyło się pierwsze po pandemii spotkanie generalne członków stowarzyszenia EHMA. Paweł Lewtak, dyrektor generalny warszawskiego hotelu Polonia Palace został wybrany wiceprezydentem zarządu EHMA, stając się tym samym pierwszym Polakiem w zarządzie organizacji.

W 2021 r. Paweł Lewtak otrzymał nagrodę European Hotel Manager of the Year, przyznawaną w głosowaniu wybranemu członkowi, doceniając jego szczególne zasługi dla prowadzonego hotelu i dla samej branży. Podczas pierwszego od dwóch lat spotkania na żywo odbyło się głosowanie, które wyłoniło nowy zarząd organizacji na trzyletnią kadencję, dokonując jednocześnie zmiany pokoleniowej.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie znaleźć się wśród przedstawicieli krajów, które tradycję hotelarstwa mają we krwi. Z dumą wnoszę do zarządu i organizacji polską gościnność, otwartość i nowoczesny model biznesu, jaki z sukcesami praktykujemy w Polsce– mówi Paweł Lewtak. – Jako nowy zarząd chcemy się skupić na zwiększeniu zaangażowania członków organizacji poprzez edukację oraz rozbudowę naszej aplikacji. Chcemy kontynuować drogę wytyczoną przez naszych poprzedników, czyli podnoszenie standardów naszej branży poprzez wymianę doświadczeń, szkolenia, nowe technologie, inwestowanie w wiedzę i dalszy rozwój programu Young EHMA, czyli kształcenie przyszłych kadr managerskich.

Obok wyboru nowego zarządu, na czele którego stanął Panos Almyrantis z Grecji, głównym celem spotkania była edukacja i networking oraz wypracowanie nowej wizji i misji organizacji. Zaprezentowano także odmienioną stronę internetową. Seminaria i wystąpienia prowadzone przez gości z całego świata, dotykały najważniejszych kwestii współczesnego hotelarstwa, biznesu i nauki. Były nowości technologiczne, wykłady z psychologii, a w kuluarach wymiana doświadczeń z ostatnich, niełatwych lat, inspiracje i wzajemne wsparcie w duchu współpracy.

Członkowie EHMA mają dostęp do wiedzy „z pierwszej ręki”, jednocześnie chętnie dzielą się informacjami, trendami i zmianami w swoich krajach. O organizację generalnego spotkania EHMA zabiegają  największe miasta Europy. Wcześniejsza edycja odbyła się w Paryżu, kolejne planowane są w Lizbonie i Wenecji. – To ogromna promocja dla miasta i regionu. Tegoroczne spotkanie w Lugano Arte e Cultura było przygotowywane od wielu miesięcy i pracował nad nim specjalnie powołany komitet organizacyjny, składający się z dyrektorów hoteli, reprezentantów sektora MICE i przedstawicieli miasta. Na piątkowej konferencji prasowej pojawili się tłumnie dziennikarze zainteresowani merytorycznymi kwestiami branży, wychodzeniem z pandemii i nowymi kierunkami działalności EHMA – opowiada dyrektor generalny Polonia Palace.

Paweł Lewtak jest także członkiem zarządu Hoteli Warszawskich „Syrena”, która jest właścicielem trzech obiektów w Warszawie, oprócz Polonia Palace również hoteli Metropol i MDM. Stowarzyszenie EHMA powstało w 1974 roku w Rzymie jako elitarna organizacja non-profit i zrzesza aktualnie ponad 400 przedstawicieli z 29 krajów, w tym 300 dyrektorów generalnych. Celem EHMA jest stworzenie platformy wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń z uznanych hoteli w Europie. Organizacja promuje europejskie hotelarstwo i najlepsze tradycje branżowe wypracowane przez lata. Poprzez stosowanie etycznych praktyk, wymianę doświadczeń oraz dzielenie się know-how dąży do zapewnienia usług i standardów na najwyższym poziomie oraz do rozwoju branży w zgodzie z aktualnymi trendami i oczekiwaniami gości.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *