Wrocław: w miejscu wyburzanego Solpolu powstanie hotel?   INWESTYCJE

Do połowy roku zakończyć ma się rozbiórka najbardziej kontrowersyjnego budynku we Wrocławiu – otwartego w 1993 r. w ścisłym centrum miasta przy ul. Świdnickiej byłego centrum handlowego Solpol, należącego do Zygmunta Solorzu. Wcześniej media informowały, że na miejscu Solpolu powstać ma 4-gwiazdkowy hotel.

Solpol od początku rozpalał emocje wrocławian swoją postmodernistyczną architekturą (przez wielu nazywaną kiczem) przy głównym deptaku miasta obok średniowiecznego kościoła pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława oraz zabytkowego hotelu Monopol. Już w ubiegłej dekadzie inwestor podjął decyzję o jego wyburzeniu i postawieniu na jego miejscu biurowca. Jednak informacja o planach wyburzenia spotkała się z negatywnym odbiorem części architektonicznego środowiska Wrocławia, które wystąpiło o wpisanie go do rejestru zabytków jako historyczny znak swoich czasów. Ostatecznie w ub.r. Urząd Miasta Wrocławia wydał zgodę na rozbiórkę. Prace zaczęły się w marcu i zakończyć mają do 31 lipca.

Co powstanie w jego miejscu. Lokalna „Gazeta Wyborcza” zapytała o to mec. Józefę Birkę z rady nadzorczej Grupy Polsat Plus. – Proszę pytać nowego właściciela – odpowiedział. Nowym właścicielem jest krakowska firma Noho Investment, w której 60 proc. ma SK Consulting pośrednio należąca do Sebastiana Kulczyka. Jednak Noho na razie nie udziela informacji w tej sprawie. Niedawno gazeta informowała, że w miejsce wyburzonego Solpolu oraz na pustej działce za nim powstać miałby 4-gwiazdkowy hotel, który swoją architekturą nawiązywać ma do przedwojennej zabudowy tego miejsca.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *