Międzynarodowe Targi Hotelarstwa, Gastronomii, Żywienia Zbiorowego, Piekarnictwa i Cukiernictwa INTERNORGA w Hamburgu

W dniach 13 – 18.03.2009 w Hamburgu odbędzie się już 83 edycja Międzynarodowych Targów Hotelarstwa, Gastronomii, Żywienia Zbiorowego, Piekarnictwa i Cukiernictwa INTERNORGA.


Targi Internorga to najstarsza i największa w Europie oraz jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez wystawienniczych branży hotelarskiej i gastronomicznej na świecie. W ubiegłej edycji targów na powierzchni 80.000m2 swoje uznane markowe produkty, a także nowości w zakresie sprzętu i usług w hotelarstwie oraz gastronomii zaprezentowało około 1.000 wystawców z 20 krajów (w tym 4 firmy z Polski: Zakład Mechaniczny MechGo, Stalgast, Stecko Meble oraz firma FructoFresh). Produkty i usługi prezentowane przez wystawców w 11 halach targowych obejrzało ponad 112.000 specjalistów z branży pochodzących z 25 krajów.


W przyszłorocznej edycji wystawcy otrzymają do dyspozycji większą powierzchnię wystawienniczą, w związku z oddaniem do użytku dwóch nowych hal. Pozwoli to na obecność nowych firm, a także przedsiębiorstw, które do tej pory były wpisywane na listę oczekujących i nie mogły uzyskać powierzchni ze względu na brak miejsca. Wystawcy, którzy wezmą udział w targach w 2009 roku będą mieli pierwszeństwo w uzyskaniu powierzchni wystawienniczej w latach następnych.


O tym, że targi INTERNORGA to wiodąca impreza tej branży świadczy nie tylko ich wielkość mierzona liczbą wystawców i zwiedzających oraz wielkością powierzchni wystawienniczej, ale również ich jakość. Co roku w targach biorą udział niemal wszystkie znane i uznane firmy branży hotelarsko – gastronomicznej i piekarsko – cukierniczej oraz wiele firm, które dzięki swoim innowacyjnym produktom chcą osiągnąć wiodącą pozycję na rynku. Również fachowość zwiedzających (aż 85% z nich to osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji w firmie) i ich gotowość do dokonywania zakupów i zamawiania prezentowanych przez wystawców towarów i usług świadczy o najwyższej jakości targów INTERNORGA.


Targi Internorga stały się również barometrem branży gastronomicznej w Europie. To w czasie tej imprezy, dzięki najwyższej fachowości wystawców oraz korzystnemu marcowemu terminowi tworzą się trendy na nadchodzący sezon, wiele firm czeka z premierową prezentacją swoich nowości właśnie na targi INTERNORGA.


Termin przyjmowania zgłoszeń mija 30.06.2008

Zakres tematyczny targów obejmuje m.in.:

- urządzenia i wyposażenie hoteli i pokoi hotelowych, restauracji, barów, kawiarni, stołówek i punków żywienia zbiorowego i cateringu oraz urządzenia sanitarne, pościel, sztukę nakrywania stołu – szkło, porcelanę, sztućce, a także odzież dla gastronomii i hotelarstwa i naczynia kuchenne

- artykuły spożywcze i napoje – artykuły spożywcze przeznaczone specjalnie dla rynku HoReCa, produkty typu convenience, przekąski, świeże warzywa, produkty mrożone i typu fastfood, artykuły dietetyczne, przetwory mleczne, kawa, i różnego rodzaju napoje

- techniki kuchenne i gastronomiczne – maszyny i urządzenia do kuchni przeznaczone do gotowania, smażenia, chłodzenia, zamrażania, zmywania, pakowania, transportu, przygotowywania i przechowywania produktów żywnościowych, a także automaty do napojów i innych produktów, maszyny do kawy i do usuwania śmieci

- organizacja i komunikacja - sprzęt komputerowy i oprogramowanie dla branży gastronomiczno-hotelarskiej, systemy rejestrujące i zabezpieczające, systemy rezerwacji hotelowych, wydawnictwa i prasa fachowa

- wyposażenie, maszyny i urządzenia dla piekarń i cukierni, środki do pieczenia, półprodukty i dodatki, wyposażenie sklepów

Targi Internorga to jednak nie tylko prezentacja oferty wystawców i miejsce nawiązywania oraz pielęgnowania kontaktów handlowych, ale również miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i nowatorskich pomysłów oraz dialogu specjalistów z branży. Dlatego nieodłącznym elementem imprezy stały się konferencje i seminaria organizowane w ramach FoodService Forum, Międzynarodowego Kongresu dla Przemysłu Piekarniczego Hamburg Global Bake i Niemieckiego Kongresu Żywienia Zbiorowego oraz pokazy i prezentacje Forum Gastronomicznego.

Więcej informacji na temat targów uzyskają Państwo w biurze Przedstawicielstwa Targów Hamburskich w Polsce, tel.: 022 620 71 98, 620 72 98, E-mail: karas@eurotargi.com, kuzmiska@eurotargi.com.

 

Aneta Kuźmińska

Przedstawicielstwo Targów Hamburskich w Polsce


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *