IBB Andersia Poznań przez Radisson Individuals do Radisson Blu   INWESTYCJE

Operatorem hotelu IBB Andersia w Poznaniu została niemiecka grupa RIMC Hotels & Resorts, podpisując długoterminowe partnerstwo z właścicielem budynku Deka Immobilien Investment. W początkowym etapie hotel będzie funkcjonował jako członek Radisson Individuals, a w ciągu roku nastąpi proces zmian, by docelowo działać na rynku jako Radisson Blu.

19-piętrowy budynek hotelowo-biurowy, w którym na dziewięciu dolnych piętrach mieścił się dotychczasowy IBB Andersia Hotel ze 172 pokojami, centrum konferencyjno-eventowym na 800 osób, strefą wellness z basenem, jacuzzi, saunami, siłownią i tarasem to jedna z wizytówek miasta. – Polska posiada duży potencjał gospodarczy, a rynek hotelarski stanowi od dawna integralną część naszych planów ekspansji. Jesteśmy dumni, że przejmiemy nasz pierwszy hotel w Poznaniu i będziemy współpracować z tak znanym partnerem – powiedział Marek N. Riegger, prezes RIMC Hotels & Resorts Group. RIMC w swoim porftolio posiada hotele pod markami Radisson Blu, Sheraton, Moxy, Ramada, a także niezależne w krajach niemieckojęzycznych oraz na Majorce.

RIMC został operatorem hotelu po wygaśnięciu 15-letniej umowy na zarządzanie z siecią IBB, należącą do dewelopera Von der Heyden Group, który był inwestorem kompleksu, a potem sprzedał budynek Deka Immobilien. IBB nadal zarządza hotelami Grand Lublinianka w Lublinie i Długi Targ w Gdańsku.

Stworzony w 2020 r. Radisson Individuals to przedsionek przed wejściem pod którąś z istniejących już marek Grupy Radisson. Sieć Radisson Hotels Group opisuje RI jako „markę partnerską”, uzupełniającą portfolio pozostałych ośmiu brandów i stanowiącą „idealny pierwszy krok dla hoteli z wysokimi ocenami usług, które mogą rozważać przejście do jednej z pozostałych marek głównych w późniejszym czasie”. Andersia w ciągu roku ma zacząć działać jako Radisson Blu. Będzie to dziewiąty hotel pod tą marką w Polsce (powstaje też Radisson Blu Resort w Ostródzie) i 16. w portfolio Radisson Hotel Group, obok Radisson Colection, Radisson i Park Inn by Radisson.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *