Hotel jak twierdza

Autor: Piotr Lutycki
W dobie współczesnych zagrożeń, wśród których ataki terrorystyczne są tylko jednym z wielu, problematyka bezpieczeństwa obiektów hotelowych, ich gości i pracowników, staje się niezwykle ważna.

Nocujący poza własnym domem gość musi się czuć w nowym miejscu jak w domu, czyliÉ bezpiecznie. Jeśli tym miejscem jest hotel lub pensjonat, to musi się w nim czuć bezpiecznie od pierwszej do ostatniej sekundy pobytu. Architektura, otoczenie hotelu, stojący przed hotelem odźwierny, hol, recepcja i jej pracownicy czy dyskretnie przesuwający się hotelowy detektyw lub ochroniarz, to oczywiście pierwsze wrażenia gościa.

Wrażenia, które mogą wzbudzić jego zaufanie, a co za tym idzie wzmocnić poczucie bezpieczeństwa lub nie. Mimo że Polska w znacznie mniejszym stopniu niż przed kilku laty jest postrzegana przez cudzoziemców jako kraj wysokiego ryzyka, to pod względem bezpieczeństwa jej wizerunek nadal ustępuje krajom Europy Zachodniej.

Dlatego dołożenie wszelkich starań, by zmienić ten, stan leży w interesie wszystkich podmiotów działających na rynku usług turystycznych. Na szeroko pojmowane bezpieczeń [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *