We Wrocławiu ruszył pierwszy w Polsce Wyndham Hotel

We Wrocławiu na Starym Mieście otwarty został pierwszy w Polsce hotel pod marką Wyndham jednej z największych sieci hotelarskich na świecie Wyndham Hotels & Resorts. 205-pokojowy hotel działa w miejscu dawnego Sofitela Old Town, zamkniętego przez Orbis na początku pandemii.0biekt w kompleksie Wratislavia Center wydzierżawiony został i zarządzany jest przez łotewską Mogotel Hotel Group, wiodącego operatora hotelowego w krajach bałtyckich. Oferuje m.in. rozległe atrium, 11 sal konferencyjnych łącznie na 400 osób, restaurację, bar, a na najwyższym piętrze strefę wellness z sauną, łaźnią i salą fitness. Nowe wnętrza hotelu przygotowane zostały przez warszawską pracownię Tremend.

Hotel działa w wielofunkcyjnym kompleksie z częścią biurową, handlową i – zajmującym około połowy jego powierzchni – hotelem otwartym w 2001 r. pod marką Dorint, zmienioną po przejęciu jej przez Accor na Sofitel. Dyrektorem generalnym hotelu jest Tomasz Majszyk, wcześniej m.in. dyrektor Radisson Blu Resort Świnoujście. Wyndham Hotels & Resorts jest drugą największą siecią hotelarską na świecie pod względem liczby hoteli (ok. 9 tys.) i piątą pod względem liczby pokoi (ponad 800 tys.).

Posiada takie marki jak m.in. Wyndham w segmencie upscale, lifestyle'owy Trip, Ramada z segmentu midscale czy ekonomiczne Days Inn, Super 8, Microtel, Howard Johnson. Jak dotąd nie była obecna w Polsce, choć od dłuższego czasu podejmowała próby wejścia na nasz rynek, negocjując m.in. z polskimi sieciami, np. Focus Hotels. Pod marką Wyndham działa ok. 140 hoteli, z tego 11 w Europie. – Cieszymy się, że we współpracy z Mogotel otwieramy nasz pierwszy luksusowy hotel Wyndham w Polsce. Polska jest krajem z dużym potencjałem i bogatą ofertą turystyczną, która przyciąga zróżnicowany typ podróżnych.

Dzięki korzystnym warunkom ekonomicznym i dużemu popytowi wewnętrznemu Polska stwarza idealne możliwości rozwoju dla naszej branży i doskonale wpisuje się w firmową strategię rozwoju sieci w Europie – deklaruje Christian Michel, wiceprezes ds. rozwoju Europy w Wyndham Hotels & Resorts EMEA. Mogotel Hotel Group to operator działający w branży hotelarskiej i turystycznej od 2002 r. Firma zarządza obiektami na Łotwie, w Estonii, Bułgarii i Ukrainie, oferując ponad 1,6 tys. pokoi w obiektach klasy ekonomicznej, średniej i wyższej. – Wyndham Wrocław Old Town to nasz drugi obiekt we współpracy z Wyndham Hotels & Resorts, po Wyndham Garden Munich Messe w Niemczech. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę – skomentował Ivans Dokicans, dyrektor ds. rozwoju i członek zarządu Mogotel Hotel Group. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *