GDAŃSK: Arche rozpoczyna inwestycję w hotel przy lotnisku

Po otwarciu pod koniec ub.r. Dworu Uphagena w Gdańsku, docelowo z 256 pokojami, Grupa Arche rozpoczyna kolejną inwestycję – w Arche Hotel Gdańsk Airport z bryłą nawiązującą do skrzydła samolotu. Pomieści ok. 200 pokoi, sprzedawanych w systemie condo.

Arche kupiło działkę kilkaset metrów od terminalu lotniska w połowie 2018 r. i planowało otwarcie hotelu jesienią 2020 r., ale pandemia pokrzyżowała te plany. W pięciopiętrowym budynku znajdą się: 500 m kw. powierzchni konferencyjnej, restauracja z dużym tarasem i częścią zieloną, minispa i siłownia, a na dachu taras widokowy. Wstępnie planowano, że trzy piętra utrzymane będą w standardzie 3-gwiazdkowym, a dwa najwyższe w 4-gwiazdkowym. – Zaskoczymy nowoczesną bryłą hotelu, która nawiązuje do skrzydła samolotu. Inspiracją był samolot, jaki jako dzieci robiliśmy i puszczaliśmy z papieru.

Z okien pokoi będzie można obserwować startujące i lądujące samoloty, jak również podziwiać morze – opisuje inwestycję Magdalena Sidorowicz, dyrektor sprzedaży Systemu Arche. Arche rozpoczęło w marcu sprzedaż pokoi w systemie condo, z gwarancją minimum 5-proc. zwrotu rocznie przez 10 lat. Inwestorzy będą też czerpali zyski z wynajmu sal restauracyjnych i konferencyjnych, tak jak w przypadku innej inwestycji wprowadzonej właśnie do sprzedaży – Fabryki Samolotów w Mielnie. – Dajemy gwarancję 5 proc. zysku rocznie liczoną od ceny netto lokalu. To minimum. Jak wypracujemy nadwyżkę, to dopłacamy. Mamy już ponad 600 inwestorów i bardzo szybko nam ich przybywa. Są jak rodzina – utożsamiają się z firmą i z naszymi wartościami – mówi Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche. Realizacja inwestycji w Fabrykę Samolotów już się rozpoczęła.

W pierwszym etapie Arche wybuduje budynek ze 120 lokalami z aneksami kuchennymi, w tym sześć apartamentów o standardzie 5-gwiazdkowym. Obecnie wylano ławę fundamentową i powstają pierwsze ściany. Obiekt ma być gotowy w przyszłym roku. – Z kompleksu wojskowego zachowały się dwa budynki, z czego najważniejszym i najokazalszym jest hangar o powierzchni 3,5 tys. m kw. Ma wysokość 12 m i będzie to miejsce na organizowanie dużych imprez kulturalno-sportowych. Nie zabraknie koncertów i widowisk, które przyciągną gości – zapowiada Magdalena Sidorowicz. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *