PHH apeluje do sieci hotelowych o zaprzestanie działalności w Rosji i Białorusi

Zarząd Polskiego Holdingu Hotelowego zaapelował w liście otwartym do prezesów sieci Marriott, Hilton, Best Western, IHG i Louvre Hotels Group, pod których markami prowadzi hotele, o zaprzestanie działalności w Rosji i na Białorusi. „Drodzy Partnerzy.

W geście solidarności z narodem ukraińskim, a zwłaszcza z ukraińską branżą turystyczną, Polski Holding Hotelowy przyłącza się do apelu Ukraińskiego Stowarzyszenia Hotel & Resorts (UHRA) i Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki (SATD) Ukrainy, skierowanego do czołowych międzynarodowych grup hotelowych, o zaprzestanie działalności w Rosji i Białorusi, a także wspierania rosyjskiej i białoruskiej gospodarki, a przez to wzmacniania wojennej machiny” – napisali Gheorghe Marian Cristescu, prezes, i Zbigniew Gryglas, członek Zarządu PHH. – „Polski Holding Hotelowy, jako jeden z największych franczyzobiorców w tej części Europy, współpracujący od wielu lat z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, zwraca się do Was, jako najważniejszych światowych franczyzodawców sieci hotelowych, o wstrzymanie i wycofanie się z działalności biznesowej na terytorium Federacji Rosyjskiej i Białorusi. Jako główne międzynarodowe sieci hotelowe od lat jesteście wierni swoim podstawowym wartościom – poprawa jakości życia, stawianie ludzi na pierwszym miejscu, uczciwe działanie i służenie naszemu światu. Sam fakt przebywania i działania dzisiaj w Rosji przeczy tym Wartościom, a dla naszej firmy te Wartości są jednym z głównych powodów naszej współpracy z międzynarodowymi markami”. Jak pisze zarząd PHH: „Tylko podjęcie wspólnych, zdecydowanych działań przez międzynarodowe korporacje może realnie przyczynić się do zatrzymania agresji Rosji na Ukrainę. Pójdźmy za przykładem dużych międzynarodowych firm z innych branż, jak chociażby BP, Shell, Apple, McDonald’s, Ikea czy Coca-Cola, które rezygnując ze swojej działalności w Rosji, dały jasny przekaz, po której są stronie, co oznacza, że nie stoją po stronie bezmyślnej masakry ludzi, pogwałcenia prawa międzynarodowego i podstawowych ludzkich zasad współżycia. Pokażmy jako hotelarze naszą solidarność wobec Ukrainy i podejmijmy konkretne działania, dzięki którym cały świat dowie się o naszym sprzeciwie wobec toczącej się brutalnej wojny na Ukrainie i wszystkich ludzkich cierpień i tragedii, które są jej wynikiem”. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *