Polskie restauracje i hotele ze znakiem „Recommended by Michelin”

Właściciele 29 polskich restauracji i hoteli wyróżnionych w tegorocznej edycji Czerwonego Przewodnika Michelin "Main Cities of Europe" po raz pierwszy w historii mają prawo do oznaczenia swoich lokali znakiem "Recommended by Michelin".

 

Od tego roku właściciele wszystkich restauracji i hoteli opisanych w Czerwonym Przewodniku Michelin mogą wyróżniać swoje lokale znakiem "Recommended by Michelin". Dotychczas takie prawo mieli jedynie zdobywcy Bib Gourmand i Gwiazdek. Natomiast lokale oznaczone "sztućcami" nie otrzymywały żadnych oznaczeń.

 

"Michelin uznał, że samo znalezienie się w najbardziej prestiżowym na świecie przewodniku hotelowo-kulinarnym zasługuje na wyróżnienie i identyfikację" - tłumaczy Ewa Konopka z Serwisu Komunikacji Michelin Polska.

 

W Czerwonym Przewodniku Michelin "Main Cities of Europe" wyróżniono 29 polskich restauracji: 13 z Warszawy i 16 z Krakowa (to miasto znalazło się w przewodniku po raz pierwszy). Tylko jedna z nich - warszawski "Absynt" uzyskała Bib Gourmand i według dawnych zasad tylko ona mogłaby być oznakowana.

 

Main Cities of Europe 2008" to już 27. edycja słynnego czerwonego przewodnika Michelin, który zawiera informacje na temat 41 miast w 20 krajach. Przewodnik opisuje 3006 wybranych miejsc, w tym 1544 hotele i 1462 restauracje w różnych kategoriach cenowych. Przewodnik jest przeznaczony dla osób odbywających podróże służbowe i turystów odwiedzających najważniejsze europejskie miasta.

 
(na podst. inf. prasowej)

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *