Magia Mazurskiego Młyna

Klekotki to miejscowość jednego adresu, wspaniale położona wśród warmińsko- mazurskich jezior i lasów. O tym miejscu trzeba wiedzieć, nie da się trafić tu przypadkiem. Znajdujący się pomiędzy Morągiem a Pasłękiem majątek młyński z Domem Młynarza pochodzą z 1619 roku, świadczy o tym kamienna tablica na elewacji. Powstały wówczas młyn kilka lat temu przekształcony został z rzadko spotykanym smakiem w nowoczesny i ekskluzywny hotel.
anim to nastąpiło, przez wieki majątek wielokrotnie zmieniał dzierżawców i właścicieli. Jeszcze do końca lat 70. był czynnym młynem, a po jego zamknięciu stopniowo popadał w ruinę. Obecny właściciel, firma spedycyjna Tirsped Sp. z o.o. wykupiła obiekt w roku 1995 od Skarbu Państwa. - Zakładając firmę, nie planowałem tworzenia hotelu. Przypadek sprawił, że podróżując po kraju w poszukiwaniu miejsca, w którym mógłbym naprawdę wypocząć, przedstawiono mi ruinę XVII-wiecznego młyna wodnego na Mazurach. Podczas odbudowy zdałem sobie sprawę, że jest on zbyt duży na potrzeby wyłącznie naszej firmy. Wówczas zapadła decyzja o komercyjnym wykorzystaniu obiektu - mówi Zbigniew Tyszko, dyrektor generalny Tirsped. Rekonstrukcję, nadzór nad remontem generalnym oraz wszystkie prace wnętrzarskie zostały powierzone pracowni architektonicznej Bogus [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *