Zamki elektroniczne – proste i funkcjonalne rozwiązanie dla Twojego hotelu   MATERIAŁ PARTNERA

Współczesne technologie pociągają za sobą nowe możliwości i…  oczekiwania. Nic więc dziwnego, że goście hotelowi coraz częściej zwracają uwagę na elementy, które dotychczas nie miały większego znaczenia. Zmianom uległy bowiem nie tylko zachowania, ale także trendy, które wytyczyły świeże kierunki i ścieżki rozwoju. 

Wśród tych możliwości wyróżnia się zamki elektroniczne na kod, które coraz śmielej wypierają klasyczne klucze lub karty magnetyczne. Ich popularność rośnie w siłę, a z tych nowoczesnych form korzystają obiekty na całym świecie. 

Elektroniczne zamki

Wyobraź sobie sytuację, w której prowadzisz recepcję całodobową, gdzie obowiązkiem pracowników jest obsługa gości w trybie 24/7 – poczynając od ich przyjmowania, zameldowania po bieżącą obsługę i wymeldowywanie. Praca ta pociąga za sobą szereg wyzwań i kosztów, związanych z m.in. nagromadzeniem się obowiązków.

Wsparciem dla całodobowych recepcji jest… automatyzacja, która związana jest z m.in. wykorzystaniem zamków na kod. Ich główne funkcje oparte są na czterocyfrowym kodzie, który wpisuje się na klawiaturze, otwierając dany lokal. Rozwiązanie to nie tylko obniża koszty prowadzenia biznesu, ale także usprawnia obsługę klienta - odciążając pracowników i zapewniając elastyczność, która jest ceniona przez gości hotelowych. 

Zalety elektronicznych zamków na kod

Zamki elektroniczne niosą za sobą szereg korzyści, które doceniają zarówno właściciele hoteli, pracownicy oraz goście. Wśród tych najczęściej wymienianych, jest:

Zdalna obsługa 

Zarządzanie zamkami odbywa się w sposób zdalny, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad dostępem, wejściem i wyjściem gości we wszystkich, zarządzanych przez siebie obiektach. Co więcej – system umożliwia Ci szybkie reagowanie w sytuacjach awaryjnych i niespodziewanych (np. przez internet możesz przedłużyć lub skrócić dostęp do danego pokoju). 

Komfort i wygoda

Możliwość samodzielnego zameldowania i wymeldowania w dowolnej godzinie to wartość, którą docenią najbardziej wymagający klienci. Zupełne pominięcie interakcji z recepcją w np. godzinach nocnych jest możliwe wyłącznie w przypadku zamków elektronicznych, którym przypisuje się tymczasowe kody. Co istotne - ważność indywidualnej kombinacji cyfr kończy się wraz z końcem pobytu gościa w hotelu, co likwiduje ryzyko np. wykorzystywania kodu w innym terminie. 

Bezpieczeństwo

Kody przyznawane są w sposób indywidualny, co oznacza, że osoby niepowołane nie będą w stanie dostać się do pokoju. O ile po zgubieniu kluczy lub karty magnetycznej gwałtownie wzrasta niebezpieczeństwo i poczucie braku kontroli, o tyle zamek na kod zmniejsza to ryzyko niemalże do zera.

Elastyczność

Obiekty, w których znajduje się klasyczna recepcja hotelowa, posiadają tzw. doby hotelowe, które związane są konkretnymi godzinami zameldowania i wymeldowania. Warunki te są problematyczne - zwłaszcza gdy goście podróżują w niestandardowych godzinach. Wizja większej elastyczności wydaje się więc bardzo atrakcyjna i konkurencyjna dla hoteli, które chcą postawić na wysoka jakość usług i unowocześnić obiekt za pomocą nowych technologii.

Brak kontaktu

Cenny argument zwłaszcza podczas pandemii COVID-19, kiedy to goście chcą zminimalizować ryzyko ewentualnego zakażenia. Wirus wpłynął bowiem na zachowania konsumentów, a tym samym – na ich potrzeby i oczekiwania. Ostatecznie więc obsługa bezkontaktowa jest niezwykle perspektywiczna i cieszy się coraz to większym uznaniem.

Profesjonalna obsługa

Obsługa gości bywa stresująca, kłopotliwa i obarczona czynnikiem ludzkim. Ryzyko niezadowolenia gości rośnie wraz z niekompetentnym i nieprofesjonalnym zespołem, który może wpłynąć negatywnie na renomę obiektu. Aby zmniejszyć ryzyko niezadowolenia, zwolnić moce przerobowe i odciążyć swoich pracowników z czasochłonnych lub powtarzalnych czynności, warto postawić na nowe rozwiązania – tj. zamki elektroniczne na kod. 

Postaw na automatyzację i uzyskaj darmową wycenę od Setpin - przeczytaj więcej o funkcjonalnościach i zamkach elektronicznych na kod. Przekonaj się, że nowoczesne technologie są doskonałym rozwiązaniem dla Twojego hotelu!


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *