Ruszyły prace przy hotelu Mövenpick w Zakopanem   INWESTYCJE

Za półtora roku zadebiutować ma na rynku 5-gwiazdkowy Mövenpick w Zakopanem, powstający w miejscu byłego hotelu Imperial. Inwestor, Grupa Europlan, rozpoczęła właśnie wyburzanie części dobudowanej w latach 70. do zabytkowego obiektu. Hotel zaoferuje 142 pokoje i apartamenty sprzedawane w systemie condo z deklaracją wypłat czynszu w wysokości 7 proc. rocznie przez 20 lat.

tak prezentował się Imperial w lutym tego roku

Należący do Centralnego Ośrodka Sportu budynek przy ul. Oswalda Balzera sprzedany został w 2019 r. za 14,1 mln zł firmie Wrocław Hotel Invest 2 Artura Koziei. Do 2013 r. mieścił się tam internat sportowy, a potem budynek popadał w ruinę. Obiekt zlokalizowany jest bardzo atrakcyjnym miejscu, gdyż tuż pod nim krzyżuje się szosa w stronę Morskiego Oka, droga prowadząca w stronę Krupówek i centrum miasta oraz droga do Kuźnic.

a tak ma wyglądać za półtora roku powstający w jego miejscu Movenpick

Nowy inwestor planuje w starym budynku z lat 20. XX wieku wpisanym do gminnej ewidencji zabytków uruchomić 15 pokoi i gastronomię, a pozostałe w nowej części, która powstanie w miejscu wyburzanej właśnie dobudówki z lat 70., a także centrum SPA & wellness z basenem oraz taras widokowy na dachu. Autorem projektu jest zakopiańska pracownia Karpiel Steindel Architektura. Inwestycja wsparta będzie przez emisję obligacji objętą przez Mount TFI.

Artur Kozieja jest właścicielem hoteli Metropolo by Golden Tulip w Krakowie i Lake Hill Resort w Sosnówce k. Jeleniej Góry, prowadzi też inwestycję w Radisson Blu Resort w Ostródzie, MGallery Sansoucci w Karpaczu i kompleks Karkonosze Spring koło Sosnówki, gdzie działa Lake Hill.

Wszystkie pokoje w obiekcie sprzedawane są w systemie condo na podstawie 20 letniej umowy z deklaracją 7 proc. zysku rocznie (w przypadku korzystania pobytów właścicielskich zysk spada do 6 proc.), liczonego od wartości zakupu apartamentu.

Powstała w 1973 r. w Szwajcarii grupa Mövenpick Hotels & Resorts w 2018 r. została kupiona przez Accor za 560 mln franków szwajcarskich (482 mln euro). Pod marką Mövenpick działa obecnie ok.90 hoteli w blisko 30 krajach.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *