Brakuje hoteli dla VIP-ów

Brak miejsc noclegowych dla vipów to jeden z podstawowych problemów w przygotowaniach do ME2012. Najgorzej sytuacja wygląda w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie.


W stolicy Wielkopolski do 2012 musi powstać dodatkowo 1100 miejsc noclegowych. W Warszawie i Gdańsku brakuje 300. Tak wynika z informacji, przedstawionych w ostatnim czasie przez ministra sportu Mirosława Drzewieckiego.

Jak do tej pory, główne obawy budził brak hoteli dla kibiców. Okazuje się jednak, że problem z noclegiem mogą mieć także przedstawiciele delegacji piłkarskich i zaproszeni goście. Zgodnie z wymaganiami stawianymi przez UEFA, wystarczającą liczbę obiektów cztero- i pięciogwiazdkowych mają tylko Chorzów i Kraków oraz Wrocław, w którym do czasu rozpoczęcia mistrzostw powstanie m. in. pięciogwiazdkowy Hilton – pod względem architektonicznym jeden z najnowocześniejszych hoteli w kraju.

- Prace budowlane przebiegają zgodnie z wcześniej zakładanym harmonogramem. Inwestycję ukończymy do końca 2010 roku, a więc półtora roku przed rozpoczęciem Euro2012 – mówi Paul Adolf, dyrektor projektu w spółce Wings Properties.

Oprócz hoteli Polska musi zapewnić dodatkowo przynajmniej 16 lokalizacji centrów pobytowych i baz treningowych dla piłkarzy. Nie będą one jednak finansowane z budżetu państwa, ale z kieszenie prywatnych inwestorów. Ich weryfikacją zajmie się komisja UEFA.


Kontakt dla prasy

Kamil Kubicz

Media Manager

tel. bezp. /71/ 328 74 91

GSM 500 244 644

k.kubicz@inplusPR.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *