AC Hotels by Marriott zadebiutuje w Czechach   INWESTYCJE

W Pardubicach i Ołomuńcu w Czechach powstaną czterogwiazdkowe hotele, które działać będą pod marką AC Hotels by Marriott. Oba obiekty , których inwestorem jest grupa deweloperska Redstone działać mają na podstawie umów franczyzowych zawartych z właścicielem marki, Marriott International.

AC Hotel by Marriott, Pardubice

150 pokojowy hotel w Pardubicach powstanie naprzeciwko drorca kolejowego, a koszt inwestycji szacowany jest na 320 milionów koron (około 60,8 mln zł).

-Pardubice postrzegane są jako ważny węzeł komunikacyjny i regionalna metropolia o dużym potencjale rozwojowym. W mieście wciąż brakuje czołowego międzynarodowego hotelu z wysokiej jakości zapleczem kongresowym, który może znacząco przyczynić się do jego rozwoju – mówi Richard Morávek, ołomuniecki przedsiębiorca i założyciel Grupy Redstone.

W Ołomuńcu budowa 200 pokojowego hotelu ma rozpocząć się w przyszłym roku, a za dwa lata powinien zostać ukończony. W tym wypadku koszty szacowane są na 430 mln koron (około 81,7 mln zł).

Obiekt powstanie w wielofunkcyjnym kompleksie Pernerka na terenie dawnej pardubickiej destylarni.

Dzięki umowie franczyzowej Pardubice i Ołomuniec będą pierwszymi czeskimi miastami na mapie marki AC Hotels. Do tej pory najbliższe hotele znajdują się w Berlinie, Innsbrucku, Bratysławie, Wrocławiu czy Krakowie.

-Jest to najszybciej rozwijająca się sieć hoteli na świecie, oferująca wysokiej jakości usługi dla nowoczesnego stylu życia. Bardzo się cieszymy, że marka będzie działać w obu miastach, które mają ogromny potencjał dla biznesu, kongresów i turystyki – dodał Morávek.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *