Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK   SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Już 24 kwietnia blisko 5000 uchodźców przebywających w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK zasiądzie do wspólnego celebrowania prawosławnych Świąt Wielkanocnych. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy i jest elementem ogólnopolskiej akcji organizowanej z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego oraz pod patronatem Caritasu Archidiecezji Warszawskiej.


Dla wielu uchodźców z Ukrainy tegoroczne Święta Wielkanocne, które w tym roku w kościołach wschodnich przypadają na 24-25 kwietnia, będą pierwszymi spędzonymi poza rodzinnym domem, z dala od rodziny, znajomych i bliskich. W tym szczególnie trudnym dla nich czasie Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK chce wesprzeć przebywających w centrum uchodźców i stworzyć im namiastkę rodzinnych świąt, dlatego przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy.


Uroczystość została zaplanowana na niedzielę (24go kwietnia) i odbędzie się w jednej z hal należących do Ptak Warsaw Expo. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00 obrządkiem kościelnym przeprowadzonym przez kapłanów kościoła prawosławnego, a po części sakralnej wszyscy zasiądą do stołu i wspólnie zjedzą śniadanie wielkanocne. W menu wielkanocnym zaplanowane zostały tradycyjne ukraińskie potrawy. Podany zostanie barszcz ukraiński, jajka, wigilijna pascha i inne wypieki. Przy stole nie zabraknie również płynących z serca życzeń jak najszybszego zakończenia wojny i powrotu do normalności.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *