20 tysięcy Ukraińców wzięło udział w „Śniadaniach Wielkanocnych”   SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Podczas Wielkanocny Kościołów wschodnich w różnych częściach Polski odbyły się Śniadania Wielkanocne dla Ukrainy, organizowane wspólnie przez Polski Holding Hotelowy i Caritas. Ponad 7 tysięcy gości z Ukrainy zasiadło przy świątecznym stole w hotelach i obiektach PHH, a w całym kraju – dzięki wsparciu akcji przez inne podmioty – około 20 tysięcy osób. W wydarzeniu wzięła udział Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.


– Cieszę się, że wspólnie z Caritas udało nam się w tym dniu uczynić tyle dobra i być razem z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy w naszych hotelach przy świątecznym stole. Wiemy, że te Święta Wielkanocne były dla nich wyjątkowo trudne, ponieważ po raz pierwszy spędzali je z daleka od domu, a często również bez najbliższej rodziny. Chcieliśmy być z nimi w tym czasie, by pomóc im przeżyć pierwszą Wielkanoc prawosławną w Polsce, w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że następne święta będą już mogli spędzić u siebie w domu – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH.

– Od początku wybuchu wojny Polski Holding Hotelowy zaangażował się w pomoc dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie – w hotelach i obiektach PHH udostępniliśmy już ponad 80 tysięcy noclegów dla uchodźców wojennych. Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy, które zorganizowaliśmy wspólnie z Caritas, to kolejny gest solidarności z naszymi siostrami i braćmi zza wschodniej granicy. Cieszymy się, że do wspólnego przeżywania tego świątecznego czasu dołączyły też inne podmioty hotelowe m.in.: Polskie Hotele Niezależne, Dobry Hotel, grupa Arche, niektóre hotele grupy Orbis, a także Ptak EXPO, co pozwoliło nam potroić liczbę zaproszonych gości z Ukrainy, dzięki czemu w całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych wzięło udział około 20 tysięcy osób z Ukrainy – podsumowuje prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.


Do Wielkanocnego Śniadania z ukraińskimi gośćmi w jednym warszawskich hoteli z grupy PHH dołączyła Małżonka Prezydenta RP. – To, co jest najważniejsze, to fakt, że jesteśmy razem, że jesteśmy braćmi i siostrami, że możemy być tutaj wspólnie. Ukraina nie zostanie sama – podkreślała Agata Kornhauser-Duda i dodała – My wszyscy wierzymy – i o to się modlimy – że Ukraina wygra, że Ukraina wyjdzie z tej wojny zwycięska. Ukraińcy do dumny naród, który zrobi wszystko, żeby Ukraina rozkwitła. Pierwsza Dama dziękowała Caritas za pełne zaangażowania działania w wielu obszarach, m.in. przy w pomocy dla uchodźców, a także Polskiemu Holdingowi Hotelowemu, za szybką reakcję i natychmiastowe udostępnienie noclegu dla naszych gości.


– Cieszę się, bo za nami bardzo wzruszające chwile, modlitwa i śniadanie wielkanocne dla wiernych kościołów wschodnich. Udało się je przygotować dzięki współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym, wiemy też że dzięki tej inicjatywie śniadań w Polsce odbyło się dużo więcej. Dziś pewnie nie jesteśmy w stanie zliczyć tego jak wiele zadziało się bez naszej wiedzy. Jestem wdzięczny za otwarte serca, wrażliwość i tę współpracę która pokazuje, że dobra jest więcej – przekazał br. Cordian Szwarc OFM, zastępca dyrektora Caritas Polska, który również wziął udział w jednym ze spotkań.


Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy to akcja organizowana przez Polski Holding Hotelowy wspólnie z Caritas dla ponad 7 tysięcy uchodźców z Ukrainy. Wydarzenie odbyło się 24 kwietnia, w dniu, w którym wierni Kościołów wschodnich obchodzą Wielkanoc. Ukraińcy spotkali się przy świątecznym stole w różnych częściach Polski, w hotele i obiekty PHH – w dużych miastach: Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi, Lublinie czy Szczecinie, a także w mniejszych miejscowościach, w rejonach nadmorskich i górskich. Obiekty te zlokalizowane są na terenie 20 diecezji, a zapraszanie gości z Ukrainy koordynowały diecezjalne Caritas. Do wydarzenia dołączyli kolejni przedstawiciele branży hotelarskiej – Polskie Hotele Niezależne, Grupa Dobry Hotel i Grupa Arche, niektóre hotele grupy Orbis, a także Ptak EXPO.

W całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych może wziąć udział nawet 20 tysięcy osób z Ukrainy. Ponadto, w warszawskich hotelach z grupy PHH Turystyczna Organizacja Otwarta zapewniła animacje dla najmłodszych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *