Kraków: King Salomon zmienił się w 1891 Garni Hotel   INWESTYCJE

Grupa Portfel Inwestycyjny Apartamenty & Hotele powiększyła się o kolejny hotel, zawierając długoletnią umowę zarządzania 122-pokojowym obiektem na krakowskim Kazimierzu. 4-gwiazdkowy hotel, który zadebiutował na rynku w ub.r. jako King Salomon, zmienił już nazwę na 1891 Garni Hotel.

Położony obok synagogi Tempel hotel, zarządzany wcześniej przez Grupę Jordan, odwoływał się do kultury i tradycji judaistycznej m.in. w wystroju pokoi, menu restauracji, planowano w nim także uruchomić mykwę. Nowy operator, PI Apartamenty & Hotele, zdecydował o zmianie nazwy obiektu i szerszym sprofilowaniu jego obecności na rynku.

Nazwa 1891 Garni to odwołanie do hotelu o nazwie Garni, który działał w tym miejscu od 1891 roku. Choć kamienica w której się mieścił już nie istnieje, w obiekcie znajduje się wiele odwołań do jej historii. Hotel ma dwie elewacje frontowe, ponieważ inwestycja obejmowała przebudowę kamienicy przy ul. Dietla 59 oraz stworzenie nowego budynku wraz z garażem podziemnym na 25 miejsc przy ul. Podbrzezie 4 na miejscu kamienicy wyburzonej w 2015 r. Od tej strony odtworzono historyczną elewację z licznymi zdobieniami i charakterystycznym balkonem, co zastrzegł wojewódzki konserwator zabytków, zgadzając się na wyburzenie XIX-wiecznej kamienicy, która zawaliła się częściowo w 2013 roku. Pomiędzy nimi znajduje się dziedziniec. Restauracja zlokalizowana jest na dwóch poziomach, w okresie letnim dostępne jest także hotelowe patio na dziedzińcu.

Nowy operator dokonał także rebrandingu restauracji, która zmieniła nazwę na Garnish Food&Wine, zrezygnował także z koszernych śniadań na które skarżyła się część gości (gościom doskwierał brak wieprzowych wędlin). W miejscu w którym pierwotnie planowano uruchomienie mykwy (żydowska rytualna łaźnia) w niedalekiej przyszłości otwarty ma zostać basen i sauny.

Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele to operator, którego głównym celem jest zarządzanie apartamentami i obiektami hotelowymi – w większości przekazanymi w zarządzanie przez spółkę Portfel Inwestycyjny, która z kolei prowadzi działalność operacyjną Funduszy i za ich pośrednictwem inwestuje w poszczególne projekty nieruchomościowe na terenie największych miast w Polsce. Obecnie w portfolio spółki działają hotele AC Hotel by Marriott i The Bridge Suites w Krakowie, a w przygotowaniu znajdują się: The Crown Hotel, Four Points by Sheraton i Tribute Portfolio Garmond w Krakowie, Mercure w Szklarskiej Porębie i Renaissance na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *