STR: Polska z drugim najwyższym obłożeniem w Europie   ANALIZY I RAPORTY

Wielka Brytania, Polska i Irlandia to trzy europejskie kraje, które osiągają wskaźniki obłożenia na poziomie co najmniej 80 proc. lub lepszym od poziomów sprzed pandemii, wynika z danych firmy badawczej STR. Więcej o prognozach obłożenia dla naszego kraju będzie można usłyszeć już 23 maja podczas konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE, na rozpoczęcie której prezentację na ten temat wygłosi Nele Magi, Senior Account Manager - Industry Partners w STR.

11 kwietnia 28-dniowe obłożenie hoteli w Wielkiej Brytani stanowiło 87 proc. porównywalnego poziomu z 2019 r. Trend ten utrzymuje się od 23 lutego.

Polska (84,5) i Irlandia (81,3) osiągnęły kolejne najwyższe wskaźniki obłożenia, ale pomimo drugiego najwyższego wskaźnika obłożenia, frekwencja w Polsce spadła w ostatnich tygodniach po osiągnięciu szczytu indeksu na poziomie 94 proc. obłożenia 2019 roku 29 marca. Jak piszą autorzy raportu, kluczowy wpływ na obłożenie polskich hoteli miało przyjmowanie uchodźców w pierwszych dniach wojny toczonej w Ukrainie.

-Ożywienie obłożenia w Europie przyspieszyło w ostatnich miesiącach do 70 proc. porównywalnych wyników sprzed pandemii - powiedział Robin Rossmann, dyrektor zarządzający STR. -Ogólnie rzecz biorąc, rynki zależne od wypoczynku były najdalej w zestawieniu, ale ostatnio pojawiły się zachęcające oznaki powrotu życia do miast, które są bardziej zależne od popytu korporacyjnego. Nasze dane dotyczące obłożenia pokazują, że wiele głównych rynków powinno do połowy maja powrócić do poziomu 90-100 proc. z 2019 r. - dodał Rossmann.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *