Westin i Hampton Mokotów w IGHP

Warszawskie hotele Westin i Hampton by Hilton Mokotów wstąpiły do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. To kolejne hotele sieciowe ze stolicy, które dołączyły do IGHP. W ub.r. Izba powiększyła się o Raffles Europejski, Hilton, Marriott, Four Points by Sheraton, NYX Hotel, Leonardo Royal i V Hotel (wcześniejszy Best Western Plus).

Westin to 5-gwiazdkowy hotel z 361 pokojami otwarty w 2003 r. Pod koniec 2016 r. sprzedany został przez firmę Skanska katarskiemu funduszowi Al Sraiya za 56 mln euro. Z kolei Hampton by Hilton Mokotów ze 163 pokojami otwarty został w 2018 r. w zagłębiu biurowym na Służewcu. Inwestorem była firma Sun Investment z Tarnowskich Gór.

Obecnie do IGHP należy ponad 570 hoteli, tj. około 22 proc. skategoryzowanych w Polsce obiektów z 48 tys. pokoi (ok. 34 proc. pokoi hotelowych na rynku), a także 49 dostawców produktów i usług dla hotelarstwa, instytut, fundacja oraz pięć szkół, w tym trzy średnie i dwie wyższe. W ub.r. do grona członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego dołączyło 89 hoteli.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *