Kolejny hotel Arche powstanie w Tarnowie   INWESTYCJE

Grupa Arche swój kolejny hotel zamierza otworzyć w zabytkowym Młynie Szancera, znajdujący się w centrum Tarnowa. Jak przekonuje Władysław Grochowski, prezes Arche, decyzję o zainwestowaniu w ruiny młyna podjął on pod wpływem pozytywnych emocji po wizycie w tym mieście.

Rynek w Tarnowie, fot. Adobe Stock

– Tarnów jest piękny i dlatego postanowiłem tu zainwestować – wyjaśnia Grochowski w rozmowie z "Radiem RDN".

Budowa hotelu w zabytkowym budynku ma zacząć się w przeciągu kilkunastu miesięcy. Obiekt posiadać ma duże zaplecze konferencyjne, pełnić ma również funkcje kulturalne. Projekt architektoniczny przebudowy młyna ma zawierać pozostawienie we wnętrzu efektów, jaki pozostawił po sobie pożar, który zniszczył budynek siedem lat temu.

Teraz inwestor czeka na załatwienie spraw proceduralnych przez miasto. Chodzi między innymi o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego.

Grupa Arche to obecnie szósta największa sieć hoteli w Polsce, posiadająca w portfolio 16 hoteli z ponad 3 tys. pokoi. W ubiegłym roku otworzyła cztery obiekty z blisko 800 pokojami w Warszawie, Gdańsku, we Wrocławiu i Pile, a w przygotowaniu na różnym etapie ma obecnie kilkanaście nowych inwestycji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *