Andersia Poznań wejdzie pod markę Radisson Blu

Niemiecka grupa RIMC Hotels & Resorts została operatorem hotelu IBB Andersia, podpisując długoterminowe partnerstwo z właścicielem budynku Deka Immobilien Investment. Na początkowym etapie hotel będzie funkcjonował jako członek Radisson Individuals, a w ciągu roku nastąpi proces zmian, po którym docelowo zacznie działać na rynku jako Radisson Blu.RIMC został operatorem hotelu po wygaśnięciu 15-letniej umowy na zarządzanie z siecią IBB, należącą do dewelopera Von der Heyden Group, który był inwestorem kompleksu, a potem sprzedał budynek firmie Deka Immobilien. IBB nadal zarządza hotelami Grand Lublinianka w Lublinie i Długi Targ w Gdańsku. 19-piętrowy budynek hotelowo-biurowy, w którym na dziewięciu dolnych piętrach mieści się IBB Andersia Hotel ze 172 pokojami, centrum konferencyjno-eventowym na 800 osób, strefą wellness z basenem, jacuzzi, saunami, siłownią i tarasem, to jedna z wizytówek miasta. – Polska posiada duży potencjał gospodarczy, a rynek hotelarski stanowi od dawna integralną część naszych planów ekspansji.

Jesteśmy dumni, że przejmiemy nasz pierwszy hotel w Poznaniu i będziemy współpracować z tak znanym partnerem – powiedział Marek N. Riegger, prezes RIMC Hotels & Resorts Group. RIMC w swoim porftolio posiada hotele pod markami Radisson Blu, Sheraton, Moxy, Ramada, a także niezależne w krajach niemieckojęzycznych oraz na Majorce. Radisson Individuals stworzony w 2020 r. to przedsionek przed wejściem pod jedną z istniejących już marek Grupy Radisson. Sieć Radisson Hotels Group opisuje RI jako „markę partnerską”, uzupełniającą portfolio pozostałych ośmiu brandów i stanowiącą „idealny pierwszy krok dla hoteli z wysokimi ocenami usług, które mogą rozważać przejście do jednej z pozostałych marek głównych w późniejszym czasie”. W przyszłym roku Andersia ma wejść pod markę Radisson Blu. Obecnie w Polsce działa pod nią osiem hoteli, powstaje też Radisson Blu Resort w Ostródzie i ogłoszono plany otwarcia kolejnego, w Międzywodziu nad Bałtykiem.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *