King Salomon na Kazimierzu zmienił się w 1891 Garni Hotel

Otwarty w sierpniu ub.r. na krakowskim Kazimierzu hotel King Salomon ze 122 pokojami zmienił operatora i nazwę na 1891 Garni Hotel. Wcześniej zarządzała nim Jordan Group Jacka Legendziewicza, teraz Portfel Inwestycyjny Apartamenty & Hotele, który prowadzi też m.in. AC by Marriott w Krakowie.Położony obok synagogi Tempel hotel odwoływał się do kultury i tradycji judaistycznej m.in. w wystroju pokoi i menu restauracji, planowano także uruchomić mykwę (zbiornik wodny do rytualnego obmycia ciała z nieczystości). Portfel Inwestycyjny zdecydował o szerszym sprofilowaniu jego obecności na rynku. Obecna nazwa nawiązuje do hotelu, który działał w tym miejscu od 1891 r. do I wojny.

W 2015 r. kamienica, która była już zrujnowanym pustostanem, została wyburzona, ale wojewódzki konserwator zabytków zastrzegł, że w nowej inwestycji musi zostać odtworzona historyczna elewacja z jej zdobieniami i charakterystycznym balkonem. Hotel ma dwie elewacje frontowe, ponieważ inwestycja obejmowała też przebudowę kamienicy przy ul. Dietla, a między nimi znajduje się patio. Inwestorem była spółka Salomon, na czele której stał Jacek Legendziewicz, właściciel jednej z największych firm turystycznych w Małopolsce Jordan Group, zarządzającej m.in. własnym hotelem Galaxy.

Jordan do końca ub.r. był też operatorem hotelu Legend w sąsiedztwie Wawelu, ale od początku tego roku dzierżawi go sieć Leonardo Hotels. Nowy operator hotelu na Kazimierzu przeprowadził także rebranding restauracji, która zmieniła nazwę na Garnish Food & Wine, zrezygnował z koszernych śniadań, na które skarżyła się część gości z powodu braku wędlin, a w miejscu, gdzie planowano uruchomienie mykwy, w niedalekiej przyszłości otwarty ma zostać basen i sauny.

Portfel Inwestycyjny jest też operatorem AC by Marriott i The Bridge Suites w Krakowie, w tym roku jego portfolio powiększyć ma się o Garamond Boutique by Tribute Portfolio przy Plantach i Mercure w Szklarskiej Porębie. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *