Nowe Miasto pod Wawelem

Okolice krakowskiego dworca zmienią się nie do poznania. W miejscu dawnej legendy tego miejsca - baru Smok, rozpoczęto budowę czterogwiazdkowego hotelu.
Będzie miał 159 pokoi, 318 miejsc noclegowych, sześć kondygnacji.


Architekturą będzie nawiązywał do pobliskiej Galerii Krakowskiej oraz do starej miejskiej zabudowy, wnętrza będą nowoczesne, charakterystyczne dla czterogwiazdkowych hoteli obiektów sieciowych. W skład spółki budującej hotel wszedł austriacki koncern UMB AG oraz Warimpeks. (UMB AG jest też inwestorem stojącego już w Krakowie hotelu Radisson SAS).

Operatorem hotelu przy ulicy Pawiej będzie austriacka sieć Vienna International Hotel&Resorts. Projekt budynku powstał w biurze architektonicznym IMB Asymetria.
Kończą się też rozmowy z inwestorami kolejnych dwóch hoteli, które miałyby powstać na działkach między Galerią Krakowską a alejami Trzech Wieszczów. Te inwestycje stanowią część tzw. Nowego Miasta - nowoczesnej dzielnicy wokół dworca. W jej skład wejdzie też m.in. kilka biurowców. Do zagospodarowania jest 3-hektarowa powierzchnia.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *