Nowy hotel w planach

Wrocław ma szansę na nowy hotel. Atrakcyjne miejsce pod taką inwestycję znajduje się przy ulicy Wróblewskiego w renomowanej dzielnicy Wrocławia w otoczeniu terenów zielonych, ale z łatwym dojazdem do centrum.

 

             Nowy hotel powstanie na działce o powierzchni ponad 9 tysięcy mkw. na terenie należącym do Zdzisława Wiśniewskiego, właściciela firmy AKME. – Prawdopodobnie będzie to największy hotel we Wrocławiu – mówi Zdzisław Wiśniewski, właściciel firmy AKME. – Jako firma wciąż rozważamy, czy sami zrealizujemy projekt, czy podejmiemy współpracę z partnerem biznesowym, a może wystawimy działkę na sprzedaż. Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwości – dodaje.


Teren pod inwestycję objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i posiada pozwolenie na budowę. Projekt architektoniczny przygotowany przez wrocławskie biuro projektowe Impressio zakłada budowę hotelu trzy- lub czterogwiazdkowego o powierzchni użytkowej około 12 tysięcy mkw., w którym powstanie blisko 300 pokoi, w tym również apartamenty. Dodatkowo obiekt będzie miał podziemny parking, który pomieści około 140 samochodów. Wysokość czterokondygnacyjnego budynku wyniesie 15 metrów.


            Inwestycja przy ul. Wróblewskiego nabiera tym większego znaczenia, że Wrocławiowi już teraz pilnie potrzebne są nowe hotele, a w kontekście Euro 2012, na które według szacunków do Polski przyjedzie około pół miliona kibiców, intensywny rozwój bazy hotelowej jest wręcz niezbędny.


 Dlatego tym bardziej jesteśmy przekonani, że hotel przy ulicy Wróblewskiego jest bardzo dobrym pomysłem na biznes – tłumaczy Zdzisław Wiśniewski. We Wrocławiu obecnie istnieje 22 tysiące miejsc noclegowych. W perspektywie europejskiej imprezy piłkarskiej ich liczba musi wzrosnąć o 7 tysięcy. W sumie do tego czasu tylko we Wrocławiu powinno powstać 15 nowych obiektów hotelowych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *