Już 23 maja w hotelu Renaissance w Warszawie, podczas wieczornej gali na zakończenie konferencji "Hotel Investment Trends Poland&CEE 2022" poznamy laureatów konkursu na "Hotelarską Inwestycję Roku". Dziś przedstawiamy trzech finalistów w kategorii "Pracownia Projektowa Wnętrz".

Laureatów w czterech kategoriach wybiera Kapituła składająca się z 20 ekspertów rynku hotelarskiego. W oddzielnym głosowaniu zwycięzcę wyłaniają również czytelnicy „Hotelarza”, którzy przez dwa ostatnie tygodnie głosowali poprzez stronę internetową na swoich faworytów.
Oto 3 pracownie (w kolejności alfabetycznej), które zgromadziły najwięcej jurorskich głosów. Która spośród nich zgarnie tytuł zwycięzcy, przekonamy się już 23 maja.
ILIARD
Wybrane projekty zrealizowane przez nominowany podmiot:
Hampton By Hilton Airport, Kraków
W przestrzeniach publicznych postawiono na odważne kolory, wzorzyste desenie materiałów, tapet i mebli oraz dekoracje takie jak neony, lustra czy oryginalne, graficzne detale. Kolorowe, podwieszane sufity, a także wzorzyste meble mają tworzyć niebanalne, stylowe wnętrza. Do zaprojektowania pokoi użyto bardziej stonowanych, ciepłych kolorów, a na ścianach zawisły specjalnie zaprojektowane grafiki nawiązujące do krakowskich zabytków.
THE QUEENS, Leeds
The Queens Leeds The Queens Leeds The Queens Leeds The Queens Leeds
Założeniem projektowym było przywrócenie świetność miejscu, które zostało otwarte w latach 30. XX wieku i było jednym z najbardziej luksusowych hoteli na Wyspach. Bazę dla projektu stanowiły istniejące dekoracje ścienne i sufitowe. Oryginalny, żeberkowy sufit w nowym lobby został zaakcentowany światłem i wykończony dekoracyjnym tynkiem. Całość została dopełniona meblami wykonanymi na indywidualne zamówienie, podobnie jak wzory wykładzin. Klasyczne wzory tapet, dywany w odważnej kolorystyce oraz nieoczywiste grafiki były kolejnym krokiem w stronę uzyskania stylowego wnętrza.
MIXD
Wybrane projekty zrealizowane przez nominowany podmiot:
ROYAL TULIP SAND, Kołobrzeg
Wnętrza są zanurzone w nadmorskim krajobrazie, kolorach i klimacie Bałtyku. W całym hotelu, od recepcji po pokoje, przewijają się meble i elementy wyposażenia wykonane z rattanu – wyplatane fotele i krzesła, ażurowe przesłony dzielące pokoje na strefy funkcjonalne, wypełnienia frontów mebli, wnętrzarskie dodatki, nawet numery pokoi. Jest też wiele elementów w odcieniach beżu nawiązującego do koloru plażowego piasku m. in. na trawertynowych posadzkach i na wykładzinach. Do tego sporo detali z mosiądzu, niczym na pokładach eleganckich jachtów. Wykorzystano też drewno, np. blaty stołów są wypiaskowane dla wydobycia naturalnego usłojenia „niczym fragmenty drzew wyrzucone przez morskie fale na plażę”. W formach lamp w pokojach, lobby i barze również czuć morską bryzę. Jedne przypominają plażowe parasole, inne - lampy używane na kutrach i w nadmorskich portach.
Mercure, Białystok
https://all.accor.com/B635 https://all.accor.com/B635
Wnętrza zainspirowane są okoliczną fauną i florą. Design czerpie z sąsiedztwa Puszczy Białowieskiej i rezerwatów przyrody. Wystrój nawiązuje do zieleni lasów widocznych w dekoracjach i na fototapetach ukazujących puszczę i rzekę Biebrzę. Centralnym elementem wnętrza jest figura żubr – znak rozpoznawczy i symbol Podlasia.
TREMEND
Wybrane projekty zrealizowane przez nominowany podmiot:
AC by Marriott, Kraków

We wnętrzach postawiono na naturalne kolory ziemi, brązy, beże, przeplatane złotymi akcentami, zestawiając je z szarościami i drewnem. Kolory ziemi są ukłonem w stronę natury, która otacza hotel ze wszystkich stron. Poza malowanymi na zamówienie obrazami w pokojach, na każdym kroku natrafić można też na obrazy i murale. Na gości od progu czeka designerska perełka – sofy Vis-a-Vis od Moroso projektu Patricii Urquioli. Pomiędzy nimi nad złotym stolikiem została zaprojektowana instalacja świetlna sięgająca drugiego piętra, która ma kojarzyć się ze spadającymi z drzew złotymi i srebrnymi liśćmi. Recepcja jest klasyczną bryłą z ozdobnymi żłobieniami, które powtarzają się jako stały dekor całego obiektu, a strefę wejściową uzupełniają okładziny w kolorze jasnego drewna i czarne konstrukcje lamp.
Rezydent MGallery Hotel Collection, Sopot
Aranżacja wnętrz nawiązuje do nadmorskiej przyrody i fal morskich z łagodnymi kształtami oraz odcieniami złota bursztynu, piasku i zieleni. Głównym akcentem storytellingu jest piaszczysta bałtycka plaża. Wszelkie detale, jak kolorystyka i tekstury materiałów, zostały dobrane z myślą o tej opowieści. Wykładzina w korytarzach to przekształcony wzór z fotografii sopockiego molo, zagłówki w pokojach układem materiału mają przypominać rozwiany wiatrem piasek nad Bałtykiem, a lampy w lobby – bursztyny. Klasyczną biel kolumnad projektanci zestawili z modną, przygaszoną tonacją zieleni greenery i kilkoma odcieniami beżu, wszechobecnego w morskiej estetyce.
Mercure Centrum, Katowice
https://all.accor.com/B580 https://all.accor.com/B580
Hotel przygotowany według koncepcji green & clean, spełniającej najwyższe wymogi zrównoważonego budownictwa, co przejawia się też w aranżacji wnętrz. Pokoje wyposażono w meble wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Front baru w lobby uzyskano na bazie zużytych szklanych butelek. Wnętrza wypełnione naturalną roślinnością to element dekoracyjny, ale też ukłon w stronę zielonych dachów Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Zaprojektowanie przestrzeni wnętrz w duchu poszanowania natury wymagało zastosowania materiałów w jasnych kolorach drewna i ziemi. Ciepła kolorystyka zanurzona jest w żywej zieleni. Wnętrza wzbogacone bujną roślinnością zaaranżowaną zgodnie z filozofią biophilic design jako odpowiedź na potrzebę zachowania więzi z przyrodą, szczególnie w zurbanizowanym otoczeniu.
Agenda i szczegóły konferencji dostępne na stronie www.hitpoland.pl

Komentarze