Finaliści kategorii „Pracownia Projektowa Wnętrz”   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Już 23 maja w hotelu Renaissance w Warszawie, podczas wieczornej gali na zakończenie konferencji "Hotel Investment Trends Poland&CEE 2022" poznamy laureatów konkursu na "Hotelarską Inwestycję Roku". Dziś przedstawiamy trzech finalistów w kategorii "Pracownia Projektowa Wnętrz".

Laureatów w czterech kategoriach wybiera Kapituła składająca się z 20 ekspertów rynku hotelarskiego. W oddzielnym głosowaniu zwycięzcę wyłaniają również czytelnicy „Hotelarza”, którzy przez dwa ostatnie tygodnie głosowali poprzez stronę internetową na swoich faworytów.

Oto 3 pracownie (w kolejności alfabetycznej), które zgromadziły najwięcej jurorskich głosów. Która spośród nich zgarnie tytuł zwycięzcy, przekonamy się już 23 maja.

ILIARD

Wybrane projekty zrealizowane przez nominowany podmiot:

Hampton By Hilton Airport, Kraków

W przestrzeniach publicznych postawiono na odważne kolory, wzorzyste desenie materiałów, tapet i mebli oraz dekoracje takie jak neony, lustra czy oryginalne, graficzne detale. Kolorowe, podwieszane sufity, a także wzorzyste meble mają tworzyć niebanalne, stylowe wnętrza. Do zaprojektowania pokoi użyto bardziej stonowanych, ciepłych kolorów, a na ścianach zawisły specjalnie zaprojektowane grafiki nawiązujące do krakowskich zabytków.

THE QUEENS, Leeds

Założeniem projektowym było przywrócenie świetność miejscu, które zostało otwarte w latach 30. XX wieku i było jednym z najbardziej luksusowych hoteli na Wyspach. Bazę dla projektu stanowiły istniejące dekoracje ścienne i sufitowe. Oryginalny, żeberkowy sufit w nowym lobby został zaakcentowany światłem i wykończony dekoracyjnym tynkiem. Całość została dopełniona meblami wykonanymi na indywidualne zamówienie, podobnie jak wzory wykładzin. Klasyczne wzory tapet, dywany w odważnej kolorystyce oraz nieoczywiste grafiki były kolejnym krokiem w stronę uzyskania stylowego wnętrza. 


MIXD

Wybrane projekty zrealizowane przez nominowany podmiot:

ROYAL TULIP SAND, Kołobrzeg

Wnętrza są zanurzone w nadmorskim krajobrazie, kolorach i klimacie Bałtyku. W całym hotelu, od recepcji po pokoje, przewijają się meble i elementy wyposażenia wykonane z rattanu – wyplatane fotele i krzesła, ażurowe przesłony dzielące pokoje na strefy funkcjonalne, wypełnienia frontów mebli, wnętrzarskie dodatki, nawet numery pokoi. Jest też wiele elementów w odcieniach beżu nawiązującego do koloru plażowego piasku m. in. na trawertynowych posadzkach i na wykładzinach. Do tego sporo detali z mosiądzu, niczym na pokładach eleganckich jachtów. Wykorzystano też drewno, np. blaty stołów są wypiaskowane dla wydobycia naturalnego usłojenia „niczym fragmenty drzew wyrzucone przez morskie fale na plażę”. W formach lamp w pokojach, lobby i barze również czuć morską bryzę. Jedne przypominają plażowe parasole, inne - lampy używane na kutrach i w nadmorskich portach.

Mercure, Białystok

Wnętrza zainspirowane są okoliczną fauną i florą. Design czerpie z sąsiedztwa Puszczy Białowieskiej i rezerwatów przyrody. Wystrój nawiązuje do zieleni lasów widocznych w dekoracjach i na fototapetach ukazujących puszczę i rzekę Biebrzę. Centralnym elementem wnętrza jest figura żubr – znak rozpoznawczy i symbol Podlasia. 


TREMEND

Wybrane projekty zrealizowane przez nominowany podmiot:

AC by Marriott, Kraków

We wnętrzach postawiono na naturalne kolory ziemi, brązy, beże, przeplatane złotymi akcentami, zestawiając je z szarościami i drewnem. Kolory ziemi są ukłonem w stronę natury, która otacza hotel ze wszystkich stron. Poza malowanymi na zamówienie obrazami w pokojach, na każdym kroku natrafić można też na obrazy i murale. Na gości od progu czeka designerska perełka – sofy Vis-a-Vis od Moroso projektu Patricii Urquioli. Pomiędzy nimi nad złotym stolikiem została zaprojektowana instalacja świetlna sięgająca drugiego piętra, która ma kojarzyć się ze spadającymi z drzew złotymi i srebrnymi liśćmi. Recepcja jest klasyczną bryłą z ozdobnymi żłobieniami, które powtarzają się jako stały dekor całego obiektu, a strefę wejściową uzupełniają okładziny w kolorze jasnego drewna i czarne konstrukcje lamp. 

Rezydent MGallery Hotel Collection, Sopot

Aranżacja wnętrz nawiązuje do nadmorskiej przyrody i fal morskich z łagodnymi kształtami oraz odcieniami złota bursztynu, piasku i zieleni. Głównym akcentem storytellingu jest piaszczysta bałtycka plaża. Wszelkie detale, jak kolorystyka i tekstury materiałów, zostały dobrane z myślą o tej opowieści. Wykładzina w korytarzach to przekształcony wzór z fotografii sopockiego molo, zagłówki w pokojach układem materiału mają przypominać rozwiany wiatrem piasek nad Bałtykiem, a lampy w lobby – bursztyny. Klasyczną biel kolumnad projektanci zestawili z modną, przygaszoną tonacją zieleni greenery i kilkoma odcieniami beżu, wszechobecnego w morskiej estetyce.

Mercure Centrum, Katowice

Hotel przygotowany według koncepcji green & clean, spełniającej najwyższe wymogi zrównoważonego budownictwa, co przejawia się też w aranżacji wnętrz. Pokoje wyposażono w meble wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Front baru w lobby uzyskano na bazie zużytych szklanych butelek. Wnętrza wypełnione naturalną roślinnością to element dekoracyjny, ale też ukłon w stronę zielonych dachów Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Zaprojektowanie przestrzeni wnętrz w duchu poszanowania natury wymagało zastosowania materiałów w jasnych kolorach drewna i ziemi. Ciepła kolorystyka zanurzona jest w żywej zieleni. Wnętrza wzbogacone bujną roślinnością zaaranżowaną zgodnie z filozofią biophilic design jako odpowiedź na potrzebę zachowania więzi z przyrodą, szczególnie w zurbanizowanym otoczeniu.

Agenda i szczegóły konferencji dostępne na stronie www.hitpoland.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *