Plany hotelu voco w Pałacu Montelupich w Krakowie   INWESTYCJE

W zabytkowym budynku pałacowym przy ul. Szlak w pobliżu Dworca Głównego w Krakowie powstać ma hotel pod marką voco z 44 pokojami – wynika ze strony sieci IHG Hotels & Resorts. Inwestorem jest firma Howell Development, która planuje też otwarcie hotelu Indigo przy ul. Stradomskiej.

Pałac Montelupich, funkcjonujący w Krakowie również pod nazwą Pałac Tarnowskich, wraz otaczającym go ogrodem, położony jest na Kleparzu. Historia pałacu sięga XVII wieku, a obecną formę po gruntownej przebudowie przyjął w drugiej połowie XIX wieku. Po II wojnie był siedzibą Radia Kraków, które przeniosło się w 1998 r. i od tego czasu budynek popadał w ruinę.

„Ogromnie cieszymy się, że jesteśmy w posiadaniu historycznego obiektu, który dzięki nam ma szansę odzyskać swój dawny blask i pałacowy charakter, a przede wszystkim możemy odratować jego dotychczasową historię, wpisując się jednocześnie i tworząc nową. Spółka planuje już prace rewitalizacyjne zarówno obiektu, jak i części parku” – można przeczytać na stronie grupy inwestycyjnej Howell Development. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę. Na razie jednak inwestycja jeszcze nie ruszyła. W grudniowym „Hotelarzu” informowaliśmy, że Howell planuje też w Krakowie w pobliżu Wawelu hotel pod inną marką sieci IHG Hotels & Resorts – Indigo z ok. 80 pokojami.

W Polsce nie ma jeszcze żadnego hotelu pod stworzoną kilka lat temu marką voco, ale podpisano dwie umowy: na wprowadzenie pod nią hotelu Katowice w Katowicach oraz nowo powstającego hotelu w Szklarskiej Porębie w kompleksie z Holiday Inn Resort.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Plany hotelu voco w Pałacu Montelupich w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *