Finaliści kategorii „Biuro Architektoniczne”   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Przedstawiamy kolejnych finalistów konkursu na "Hotelarską Inwestycję 2021/2022", tym razem w kategorii "Biuro Architektoniczne". Laureatów w tej i w pozostałych 4 kategoriach poznamy już 23 maja podczas gali na zakończenie konferencji Hotel Investment Tredns Poland&CEE.

Laureatów w czterech kategoriach wybiera Kapituła składająca się z 20 ekspertów rynku hotelarskiego. W oddzielnym głosowaniu zwycięzcę wyłaniają również czytelnicy „Hotelarza”, którzy przez dwa ostatnie tygodnie głosowali poprzez stronę internetową na swoich faworytów.

Oto 3 pracownie (w kolejności alfabetycznej), które zgromadziły najwięcej jurorskich głosów.

B2 STUDIO

Wybrane projekty zrealizowane przez nominowany podmiot:

AC by Marriott, Kraków

Dynamiczna, nowoczesna bryła hotelu na planie litery U wtopiona jest w otaczającą zieleń krakowskich Błoni. Sposób kompozycji elewacji oraz zastosowane plastyczne środki wyrazu (grafitowe elewacje kontrastujące z kolorami i światłem wnętrz) mają podkreślać charakter budynku związany z jego funkcją. Lekkość bryły uzyskano dzięki znacznej ilości przeszkleń, zwłaszcza w poziomie parteru, który w całości osłonięty jest szkłem fasadowym. Skontrastowanie ciemnej przeszklonej elewacji, podzielonej i rozdrobnionej wysuniętymi „kubikami” z jasnymi geometrycznymi konturami ma stwarzać wrażenie lekkości i lewitacji pomimo dużej skali obiektu.


KONIOR STUDIO

Wybrane projekty zrealizowane przez nominowany podmiot:

Diament Plaza Katowice

Połączenie XIX-wiecznej kamienicy z nowym budynkiem w 135-pokojowy kompleks. W nowej części powstała reprezentacyjna strefa wejścia z restauracją i kawiarnią, a na najwyższej kondygnacji apartamenty z tarasami. Na elewacjach w nowej części użyto ręcznie formowanej cegły klinkierowej z zabytkowej cegielni Patoka. Charakterystyczny dla Śląska materiał ułożono w formę regularnej, głębokiej kraty, która wyraża strukturę funkcjonalną wnętrz, akcentując podcień głównego wejścia. W połączeniu z odresturowaną elewacją zabytkowej kamienicy tworzy mariaż historii ze współczesnością.


Q2 STUDIO

Wybrane projekty zrealizowane przez nominowany podmiot:

Crystal Mountain, Wisła

Bryła z dużą ilością przeszkleń podzielona została na trzy rozwidlające się sekcje mieszkalne schodzące wzdłuż stoku, obrócone w stosunku do siebie o kąt 45 stopni, dając każdej z nich dostęp do górskich widoków. Połączone zostały wspólnym zapleczem funkcjonalnym. Biała bryła – z jednej strony – odcina się od lesistego zbocza, z drugiej – dzięki rozrzeźbieniu wpisuje się w naturalny krajobraz, co miało zniwelować skalę obiektu, a zarazem pozwolić optymalnie doświetlić wnętrza mieszkalne.

Tremonti Ski & Bike Resort, Karpacz

Kompleks składa się z sześciu obiektów – w tym dwóch zabytkowych Villa Haase i Villa Waldesheim z początku XX w. –  wszystkie połączone łącznikami. Projekt zakładał połączenie elementów regionalnych i nawiązania do lokalnej tradycji budowlanej z ich nowoczesną interpretacją i rozwiązaniami, które zintegrują wnętrza z malowniczym, górskim krajobrazem. np. przez zastosowanie dużych okien.

 Agenda i szczegóły konferencji dostępne na stronie www.hitpoland.pl
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *