ECHO INVESTMENT zrealizuje kolejny hotel w Łodzi

Echo Investment podpisała z Orbis S.A. umowę o generalną realizację czterogwiazdkowego hotelu Novotel w Łodzi.


Hotel Novotel powstanie w samym centrum miasta, na nieruchomości o powierzchni 1 450 mkw. położonej przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sienkiewicza, w sąsiedztwie zrealizowanego przez Echo Investment hotelu Ibis.

Obiekt oferował będzie 162 klimatyzowane pokoje, w tym apartamenty i pokoje dla niepełnosprawnych. W hotelu znajdą się również m.in. restauracja, bar, centrum biznesowe, sale konferencyjne, pokój zabaw dla dzieci i klub fitness.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji planowane jest na rok 2009, natomiast zakończenie prac przewidziane jest na 2011 rok.

Wartość zawartej umowy to ok. 45 mln zł.

Spółka Echo Investment zrealizowała dotychczas w 9 miastach 15 hoteli, o łącznej liczbie 2 200 pokoi. Projekty realizowane były dla największych międzynarodowych sieci hotelowych: Accor (Novotel, Ibis), Envergure Group - obecnie Louvre Hotels group (Premiere Class, Campanille, Kyriad) i Qubus.

Novotel w Łodzi będzie trzecim hotelem tej sieci realizowanym przez Echo Investment. Pozostałe hotele Novotel znajdują się w Krakowie i Szczecinie.

 

Novotel to międzynarodowa sieć hotelowa należąca do Accor Hotels - francuskiego konsorcjum, działającego na rynku turystycznym. Accor jest w Polsce znaczącym udziałowcem Orbis S.A. i operatorem hoteli w sieciach Novotel, Sofitel, Mercure, Ibis, Etap i Orbis.

Pierwszy Novotel został otwarty w 1967 r. we Francji. Była to prawdziwa rewolucja w hotelarstwie, ze względu na nowatorstwo rozwiązań architektonicznych, serwisu, gastronomii i cen. Dzisiaj markę Novotel reprezentuje już 370 hoteli, zlokalizowanych w 61 krajach świata, z których 12 działa w Polsce.

http://www.orbis.pl/pl/novotel/hotele

 

ECHO INVESTMENT S.A. to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych segmentach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski blisko 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 650 tys. mkw.

Plany inwestycyjne spółki na lata 2008-2014 obejmują realizację ok. 50 nowych inwestycji i znaczące zwiększenie nakładów inwestycyjnych. Łączna powierzchnia wynajmowalna i przeznaczona na sprzedaż w planowanych inwestycjach przekracza 1,1 mln mkw.

Cele strategiczne spółki to: aktywny rozwój we wszystkich sektorach dotychczasowej działalności, umocnienie pozycji na polskim rynku nieruchomości i inwestycje w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

www.echo.com.pl

 

Dodatkowych informacji udziela:

Wojciech Gepner

e-mail: wojciech.gepner@echo.com.pl

kom. 664 900 700


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *