INTERFERIE SA sprzedały ośrodek wypoczynkowy „Górnicza Strzecha”

We wtorek 30 września spółka turystyczno – hotelarska INERFERIE SA sfinalizowała sprzedaż domu wypoczynkowego „Górnicza Strzecha” mieszczącego się w Szklarskiej Porębie. Nowy właściciel zapłacił za ośrodek 2,7 mln zł netto.

 

Podobnie jak było w przypadku OWDiM „Sława”, który spółka sprzedała w czerwcu tego roku, także decyzja o pozbyciu się „Górniczej Strzechy” z portfela spółki zapadła kilka lat temu i jest konsekwencją realizowanego procesu restrukturyzacji majątku INTERFERII SA, wskazanego inwestorom w prospekcie emisyjnym firmy. Oba obiekty nie pasowały do strategii firmy, ponieważ „Sława” miała charakter sezonowy, tzn. gościła najczęściej grupy kolonijne i obozowe, a „Górnicza Strzecha” nie posiadała odpowiedniego standardu typowego dla grupy INTERFERIE. INTERFERIE SA  stawiają przede wszystkim na działalność turystyczną połączoną ze świadczeniem usług zdrowotnych (rehabilitację i SPA), a także na zapewnienie całorocznego wypoczynku w swoich ośrodkach.

 

- Od dłuższego czasu spółka planowała uporządkować kwestię posiadanych ośrodków i ich charakteru. Teraz doprowadziliśmy do sfinalizowania sprzedaż „Górniczej Strzechy” i to zgodnie z oczekiwaniami zarządu – podkreśla Wojciech Kudera, prezes INTERFERIE SA.

 

Dom wypoczynkowy sprzedano za 2,7 mln zł netto – o 400 tys. zł więcej, niż wynosiła cena wywoławcza. Do przetargu zgłosiło się dwóch oferentów, z których spółka wybrała proponującego najkorzystniejszą cenę. Nabywca pragnął jednak pozostać anonimowy.

 

„Górnicza Strzecha” to ośrodek położony w spokojnej dzielnicy Szklarskiej Poręby, w pobliżu Wodospadu Kamieńczyka i Kruczych Skał. Pensjonat oferuje około 80 miejsc w pokojach 1, 2, 3 i 4 – osobowych z łazienką, TV i radiem, na terenie obiektu znajduje się również sauna, mini siłownia, a także dwie wielofunkcyjne świetlice dla 50 i 20 osób oraz jadalnia i kawiarnia.

 

- Sprzedaż „Górniczej Strzechy” stanowi pewien etap prac restrukturyzacyjnych. Obecnie pracujemy intensywnie nad nową strategią, w której znajdą się także zapisy związane z działaniami inwestycyjnymi – mówi Wojciech Kudera. – Rada Nadzorcza, której przedłożymy strategię, ma obradować nad nią w połowie listopada. Gdy ją zatwierdzi, wtedy będziemy mogli podać szczegóły ustalonej przez spółkę koncepcji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *