STR: Warszawa w kwietniu z obłożeniem ponad 76 proc.   WYNIKI RYNKOWE

Kwiecień był kolejnym miesiącem, kiedy hotele działające w 5 największych miastach w Polsce przekroczyły średniomiesięczne obłożenie 55 proc. Rekord znów należał do obiektów warszawskich, gdzie frekwencja wyniosła 76,3 proc. - wynika z danych STR.

Rynek na warszawskiej Starówce

Stołeczne hotele najmocniej zyskują na odradzającym się ruchu biznesowym, a także noclegach i innych usługach związanych firmami i organizacjami zaangażowanymi w pomoc Ukrainie, w związku z wojną za naszą wschodnią granicą.

Średnia cena pokoju w stolicy wyniosła 317 zł, a wyższy poziom ADR uzyskały tylko obiekty z Trójmiasta (325,3 zł). Niższe ceny wygenerowały hotele w Krakowie (308,7 zł), Wrocławiu (260,4 zł) i Poznaniu (257 zł).

Kolejne najwyższe po Warszawie obłożenie odnotowały obiekty z Poznania i Wrocławia, a poniżej 60 proc. z Krakowa i Trójmiasta.

Po IV miesiącach tego roku najwyższe obłożenie odnotowuje także Warszawa (60,6 proc.), przed Wrocławiem (50,2 proc.), Poznaniem (49,4 proc.), Krakowem (47,3 proc.) i Trójmiastem (47 proc.).

Więcej o cenach i obłożeniu w kwietniu w najbliższym wydaniu "Hotelarza".


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *