Otwarto Royal Tulip Apartments w Unique Tower na Woli   OTWARCIA

Ruszył obiekt Royal Tulip Apartments z 312 apartamentami w standardzie 5-gwiazdkowym zlokalizowany w inwestycji Marvipolu Unique Tower przy ul. Grzybowskiej na Woli. Motywem przewodnim wnętrz zaprojektowanych przez pracownię Tremend jest Warszawa wraz z jej dzielnicami.

Obiekt oferuje apartamenty od 28 do 67 m kw. pod wynajem do 16. piętra w głównej wieży kompleksu, sprzedawane w systemie condo, a także restaurację, kawiarnię, kompleks konferencyjno-biznesowy, a wkrótce również strefę SPA & wellness. Ponieważ ul. Grzybowska jeszcze do lat 90. była industrialną częścią Warszawy, a dziś jest centrum biznesowym ze szklanymi wieżowcami biurowymi i hotelami, to bogata historia tego miejsca, jak i samej Warszawy, stała się inspiracją dla pracowni Tremend.

Parter obiektu stanowi swoistą mapę Warszawy. Projektanci zainspirowani wielkim planem dzielnicowym stolicy z lat 20. zeszłego wieku nawiązali do jego kształtu i rozmieszczenia dzielnic. W częściach wspólnych zatem odnaleźć można analogie do Woli, Śródmieścia czy Żoliborza. W strefie wejściowej goście znajdują się na granicy dwóch dzielnic: Śródmieścia i Woli, tak jak ulica Grzybowska, będąca częścią wspólną dla nich obu. Koło wejścia głównego gości powita kawiarnia swaWola. Pomysł na kawiarnię w tym miejscu przywołała istniejąca niegdyś palarnia kawy Pluton przy Grzybowskiej, która była pierwszą palarnią kawy w Polsce.

Recepcja obiektu nawiązuje do Śródmieścia. Już na dzień dobry zapoznaje gości z mapą dzielnicową Warszawy lat 20. „wyrzeźbioną” na ścianie wejściowej. Owalny kształt stanowisk recepcji nawiązuje do Rotundy i zamysłu architektonicznego jej powstania – jako jedynego obiektu okrągłego w prostopadłościennej strukturze miasta. Jej pozginany niczym harmonijka dach stał się inspiracją do oryginalnej dekoracji ściennej za ladami recepcyjnymi.

Strefa barowa to inspiracja Powiślem. Już same kolory, w których jest utrzymana nawiązują do tamtejszego krajobrazu. Niebieski odzwierciedla głęboką toń Wisły, natomiast zieleń i drewno, to zadrzewione tereny nadbrzeżne i bulwary. Neonowy napis POW z wplecionymi symbolami fal to skrót od Powiśla.

Zielony Żoliborz patronuje restauracji Royal Tulip Warsaw Apartments.  Butelkowa zieleń ścian jest bazą dla pozostałych elementów wykończenia. Również w tej części projektanci Tremend czerpali inspiracji z charakterystycznych obiektów tej dzielnicy. Podział sklepienia Teatru Komedia odnaleźć można na ścianach, a ciężkie aksamitne kotary w oknach mają kojarzyć się z teatralną kurtyną. Kultowa kawiarnia Havana, a właściwie jej lada, wykończona drewnianymi lamelami, stała się motywem przewodnim niektórych ścian restauracji.

Zewnętrzna część wypoczynkowa  - ogród dla gości - tutaj inspiracją była Praga wraz ze swoim parkiem. Jak Praga, to oczywiście symbol i potęga ówczesnego przemysłu motorniczego - FSO, którego wizytówka - „limuzyna Warszawa” zajmuje honorowe miejsce między stolikami. Ceglane elewacje nawiązują do dzisiejszego Soho Factory, a dawniejszej manufaktury lnu, czy Zakładów Amunicyjnych Pocisk. Ozdobny neon oraz połączenie bruku z zielenią trawy nawiązuje do perły tamtej dzielnicy - Muzeum Neonu.

Apartamenty podobnie jak pozostałe wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments nawiązują do dzielnic Warszawy. Odnaleźć w nich można inspiracje z Żoliborza, Mokotowa, Ochoty, Saskiej Kępy i Powiśla. W każdym pokoju ścianę zdobi grafika z mapą dzielnicy oraz wkomponowaną ludzką twarzą, w odpowiednim kolorze przewodnim, nawiązującym do barw dzielnicy.

Dyrektorem generalnym Royal Tulip Apartments jest Rafał Kincer, ostatnio doradca zarządu Marvipol Development ds. hotelowych, a wcześniej prezes sieci Holele Diament i dyrektor operacyjny sieci NAT, zaś jego zastępcami: ds. operacyjnych Marcin Kuciński, poprzednio dyrektor operacyjny Indigo Warszawa; ds. sprzedaży i marketingu Sabina Kowalkow-Paśnik, wcześniej dyrektor sprzedaży sieci Arche Hotele; ds. gastronomii Aneta Piętka, ostatnio dyrektor działu bankietów w Sofitel Warszawa Victoria, a szefem kuchni Tomasz Koprowski, który przeszedł z Sofitel Grand Sopot, gdzie pełnił tę funkcję przez ostatnich siedem lat.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *